Dwa aktywne przejścia zostaną wybudowane na os. Staszica

27 sierpnia 2019, 09:04, ak
fot. Anna Kluwak
Jeszcze w tym roku przy ul. Fredry na os. Staszica w Gorzowie zostaną wybudowane dwa aktywne przejścia dla pieszych i przejazd dla rowerów. Bezpieczniejsze i lepiej oznakowane pasy pojawią się na skrzyżowaniu z ul. Staszica i z ul. Baczyńskiego.

Władze Gorzowa ogłosiły właśnie zapytanie ofertowe w ramach zadania "Program bezpieczny Gorzów - modernizacja infrastruktury drogowej", które polega na budowie dwóch aktywnych przejść dla pieszych wraz z przejazdem rowerowym przy ul. Fredry. Pierwsze aktywne pasy pojawią się przy skrzyżowaniu z ul. Staszica, a drugie przy skrzyżowaniu z ul. Baczyńskiego. Będzie to dokładnie takie samo inteligentne przejście, które znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Górczyńskiej i Wróblewskiego.

Miasto czeka na oferty chętnych firm do piątku 30 sierpnia. Natomiast wykonawca będzie miał 60 dni na realizację inwestycji od dnia podpisania umowy. To oznacza, że jeżeli umowa zostanie podpisana we wrześniu, to prace powinny zakończyć się najpóźniej w listopadzie 2019 roku.

Aktywne przejście będzie wyposażone w specjalne czujniki ruchu, które wykryją pieszego oraz rowerzystę zbliżającego się do pasów i przejazdu. Wówczas lampy wczesnego ostrzegania z elementami błyskowymi zawieszone na wysięgniku włączą się i poinformują kierowców o osobie pieszej lub rowerzyście zbliżającym się do pasów. Oprócz tego, lampy wczesnego ostrzegania będą zsynchronizowanie z aktywnymi punktami odblaskowymi zatopionymi w jezdnię. Punkt odblaskowe w jezdni będą wyposażone w dwa tryby natężenia światła - w tryb dzienny i nocny. Od strony nadjeżdżających pojazdów będzie to światło żółte pulsujące, natomiast od strony pieszego będzie to światło białe pulsujące. Cały system będzie zasilany przez lampy solarne.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości