Kontrowersyjne busy jeżdżą po Gorzowie [film]

22 sierpnia 2019, 21:16, red
Od środy 21 sierpnia po ulicach Gorzowa jeżdżą oklejone busy, a z megafonów słychać przeróżne hasła o pedofilii czy środowiskach LGBT. Taka akcja nie podoba się części mieszkańców, którzy krytykują ten sposób edukacji społeczeństwa. Busy będą jeździł po mieście do soboty.

- Co to za busy jeżdżą po Gorzowie z hasłami nawołującymi do agresji? - pyta w wiadomości do redakcji portalu gorzowianin.com nasz czytelnik Daniel. A chodzi dokładnie o busy, które od środy 21 sierpnia jeżdżą po Gorzowa w ramach akcji „Stop Pedofilii”. Organizatorem wydarzenia jest fundacja „PRO – prawo do życia”. Do redakcji portalu gorzowianin.com dotarł nawet oficjalny komunikat w sprawie tej akcji.

- W środę 21 sierpnia rozpoczęła się w Gorzowie Wielkopolskim akcja "Stop Pedofilii". Na ulice miasta wyjechała furgonetka, która informuje mieszkańców o powiązaniach pedofilii z homoseksualizmem i tzw. "edukacją" seksualną. […] 24 sierpnia w Gorzowie Wielkopolskim, jest organizowana homoparada. Akcja "Stop Pedofilii" ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na powiązania między pedofilią, a homoseksualizmem i tzw. "edukacją" seksualną – czytamy w informacji prasowej.

Niektórzy mieszkańcy Gorzowa nie kryją jednak oburzenia tą akcją. -Mnie cholernie deprawują i brzydzą. To jest tak wulgarne, że strach żeby dzieci takie coś oglądały. Fatalne zacofanie... Aż dziwie się, że świńskiej krwi nie wylewali dla "efektu". Wstyd puszczać coś takiego na miasto. Ten syf kojarzy mi się z czasami średniowiecza, kiedy to stawiano stosy i palono na nich ludzi, a publiczność patrzyła i pławiła się w niezdrowej "ciekawości" – komentuje pani Krystyna.

Z kolei w sobotę 24 sierpnia oklejone busy z hasłami "stop tęczowej zarazie", " "małżeństwo i rodzina, to chłopak i dziewczyna" oraz innymi tego typu sloganami będą jeździły w ramach akcji "Informacja o współczesnych zagrożeniach", której organizatorem jest gorzowski działacz "pro-life". To on zgłosił swoje wydarzenie minutę szybciej od organizatorów Marszu Równości, który również odbędzie się w sobotę. Trasa przejazdu busów ma objąć aż 88 ulic w mieście.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości