Sąd uchylił zakaz prezydenta. Marsz równości w Gorzowie się odbędzie.

21 sierpnia 2019, 13:13, red
Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim uchylił zakaz Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego dotyczący marszu równości, który zaplanowano na 24 sierpnia w naszym mieście.
- Cieszymy się bardzo z decyzji sądu, oczywiście prezydent Gorzowa może się od tego odwołać, ale mamy nadzieję, że tego nie zrobi - mówi Monika Drubkowska, organizatorka marszu równości w Gorzowie.

W sprawę zaangażowała się też Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Fundacja podjęła interwencję i przed Sądem Okręgowym w Gorzowie Wielkopolskim złożyła opinię przyjaciela sądu, podkreślając, że wolność zgromadzeń podlega ochronie konstytucyjnej oraz międzynarodowej, a wszelkie jej ograniczenia powinny mieć charakter „absolutnego wyjątku”.

- Prezydent Jacek Wójcicki nie będzie odwoływał się od tego postanowienia do sądu drugiej instancji. Tym samym w sobotę odbędzie się zarówno Marsz Równości, jak i wydarzenie "informacja o współczesnych zagrożeniach - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

AKTUALIZACJA

Organizatorzy Marszu Równości w uzgodnieniu z policją i Urzędem Miasta Gorzowa zmienili trasę marszu. Tym samym Marsz Równości wystartuje o godz. 14 z parku 750-lecia i przejdzie po następującej trasie: ul. Czartoryskiego, ul. Piłsudskiego, Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej, rondo Ofiar Katynia na którym zawróci i dalej  Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej, ul. Piłsudskiego, ul. Czartoryskiego i zakończenie w parku 750-lecia. Powyższe ulice są dwujezdniowe. Uczestnicy będą poruszali się jedną jezdnią zgodnie z kierunkiem ruchu pojazdów. Druga jezdnia w tym czasie będzie przejezdna. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości