Sikorskiego gotowa dopiero w marcu 2020 roku

22 sierpnia 2019, 10:32, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego złożył w końcu w Urzędzie Miasta Gorzowa wniosek o przesunięcie terminu zakończenia prac na marzec 2020 roku. Natomiast torowisko tramwajowe ma być gotowe do końca października 2019 roku.

Oficjalny termin zakończenia przebudowy ul. Sikorskiego w Gorzowie mija jutro, czyli w piątek 23 sierpnia. Jednak wykonawca jest daleko z lesie z pracami na remontowanej drodze. Jeszcze niedawno firma Trakcja PRKil przyznawała, że przebudowa ul. Sikorskiego potrwa do końca 2019 roku, a torowisko będzie gotowe do 1 października 2019 roku.

Oczywiście wiele osób nie wierzyło w zapewnienia firmy, a czytelnicy portalu gorzowianin.com w internetowej ankiecie obstawili, że przebudowa ul. Sikorskiego potrwa do marca 2020 roku (16,34%) lub nawet dłużej (69,19%).

Okazało się, że firma Trakcja PRKil w tym tygodniu w końcu złożyła oficjalny wniosek o zmianę terminu do Urzędu Miasta Gorzowa. - Wykonawca w we wniosku wskazuje datę zakończenia całej przebudowy ul. Sikorskiego na 8 marca 2020 roku, natomiast do 28 października 2019 roku ma być gotowe torowisko i droga w obrębie torowiska. Teraz wniosek będzie analizowany przez inżyniera kontraktu – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

To oznacza, że linia tramwajowa nr 1 na Silwanę będzie mogła ruszyć najwcześniej w listopadzie 2019 roku, o ile nie będzie dalszych opóźnień. We wniosku o zmianę terminy wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego podał kilkanaście powodów dla których termin realizacji inwestycji musi zostać wydłużony. Chodzi m.in. o dodatkowe prace podziemne, problemy z separatorem przy parku Róż czy problemy z instalacją sanitarną i elektryczną.

Miasto ma teraz dwa wyjścia – jeżeli inżynier kontraktu uzna, że powody są zasadne, wówczas termin realizacji inwestycji zostanie oficjalnie wydłużony. Natomiast jeżeli inżynier kontraktu uzna, że opóźnienia są po stronie Trakcja PRKil, wówczas magistrat będzie mógł naliczać kary umowne za każdy dzień opóźnienia od 23 sierpnia 2019 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości