Znów zamkną skrzyżowanie na Piaskach

21 sierpnia 2019, 18:28, red
fot. archiwum
W piątek 23 sierpnia wykonawca przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego zamknie skrzyżowanie z ul. Chodkiewicza. Wszystko po to, aby zająć się układaniem ostatniej warstwy asfaltu. Prace mają potrwać do końca sierpnia. Wówczas do użytku zostanie oddany odcinek od skrzyżowania z Roosevelta do Kukuczki.

Trwa przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego na osiedlu Piaski w Gorzowie. W piątek 23 sierpnia wykonawca prac, firma Eurovia Polska planuje rozpoczęcie kolejnego etapu i zmiany w organizacji ruchu. Tym samym zostanie zamknięte skrzyżowanie ul. Kazimierza Wielkiego i Chodkiewicza.

W związku z zamkniętym skrzyżowaniem ul. Kazimierza Wielkiego na odcinku od ul. Roosevelta do Chodkiewicza będzie drogą dwukierunkową bez przejazdu, dostępną dla mieszkańców. Również ul. Chodkiewicza na odcinku od ul. Wyszyńskiego do Kazimierza Wielkiego będzie drogą dwukierunkową bez przejazdu.

Dojazd do ul. Chodkiewicza przy kościele będzie możliwy wyłącznie drogą wspomagającą (będzie ona dwukierunkowa). Natomiast ul. Kazimierza Wielkiego na odcinku od ul. Kilińskiego do Okrzei będzie dostępna wyłącznie dla mieszkańców i autobusów MZK. Z kolei objazd do ul. Roosevelta będzie prowadził ul. Czarnieckiego, Puszkina, Żwirki i Wigury, Okrzei, Błotną i Żwirową. Natomiast dojazd i wyjazd z ul. Kukuczki będzie w dalszym ciągu możliwy wyłącznie drogą wspomagającą od ul. Okrzei (droga dwukierunkowa).

Autobusy MZK będą poruszały się po następującej trasie: ul. Czarnieckiego, Puszkina, Kilińskiego, Kazimierza Wielkiego (odcinek udostępniony wyłącznie dla MZK i mieszkańców), Okrzei, Błotna i Żwirowa. Przystanek zlokalizowany przy ul. Puszkina, za ul. Kilińskiego zostanie przeniesiony na ul. Kilińskiego.

Prace potrwają do końca sierpnia, wykonawca ma w tym czasie zająć się ułożeniem warstwy ścieralnej na ul. Kazimierza Wielkiego na odcinku od ul. Roosevelta do ul. Kukuczki. Natomiast we wrześniu ten odcinek zostanie udostępniony dla kierowców.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości