Debiutant w barwach Stali

20 sierpnia 2019, 15:56, speedwaynews.pl
W piątek 23 sierpnia o godzinie 18:00 truly.work Stal Gorzów podejmie forBET Włókniarza Częstochowa. Oba zespoły podały już awizowane składy na to spotkanie.

Większe znaczenie ten mecz ma dla piątkowych gospodarzy. truly.work Stal Gorzów po niedawnej porażce w Lublinie traci jeden punkt do ostatniego bezpiecznego, szóstego miejsca w tabeli PGE Ekstraligi. Jeżeli podopieczni Stanisława Chomskiego chcą uniknąć dwumeczu barażowego, muszą pokonać forBET Włókniarza i liczyć na korzystny dla siebie wynik spotkania w Grudziądzu.

Swoją pierwszą w karierze szansę w meczu ligowym dostanie Kamil Pytlewski. 16-latek wystąpi u boku Rafała Karczmarza. Nadal niezdolny do jazdy jest bowiem Mateusz Bartkowiak, a w ciągu ostatnich dwóch tygodni urazu nabawił się także Alan Szczotka. Do składu powraca z kolei Anders Thomsen. Trafia on pod tradycyjny dla siebie numer 12, wyrzucając z awizowanego zestawienia Frederika Jakobsena. 21-latka być może ujrzymy w roli rezerwowego.

Z kolei „Lwy” są już pewne tego, że zakończą rundę zasadniczą na czwartym miejscu. Choć piątkowy mecz nie ma dla nich żadnego większego znaczenia, trener Marek Cieślak nie zdecydował się na żadne roszady personalne ani dotyczące ustawienia swoich zawodników.

Mecz truly.work Stal Gorzów – forBET Włókniarz Częstochowa w piątek o godzinie 18:00. Transmisję przeprowadzi stacja Eleven. W pierwszym spotkaniu padł wynik 47:43 dla „Lwów”.

Więcej o żużlu na łamach portalu speedwaynews.pl.

 

Awizowane składy:

truly.work Stal Gorzów:

9. Szymon Woźniak

10. Peter Kildemand

11. Krzysztof Kasprzak

12. Anders Thomsen

13. Bartosz Zmarzlik

14. Kamil Pytlewski

15. Rafał Karczmarz

 

forBET Włókniarz Częstochowa:

1. Leon Madsen

2. Paweł Przedpełski

3. Adrian Miedziński

4. Fredrik Lindgren

5. Matej Žagar

6. Jakub Miśkowiak

7. Michał Gruchalski


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x