Rusza nowy etap prac na Sikorskiego

19 sierpnia 2019, 11:35
fot. archiwum
W środę 21 sierpnia wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego w Gorzowie przystąpi do kolejnego etapu robót. Tym razem prace obejmą skrzyżowanie z ul. Orląt Lwowskich. Kierowcy oraz mieszkańcy muszą liczyć się ze zmianami w ruchu.

Wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego planuje wprowadzenie zmian w rejonie skrzyżowania z ul. Orląt Lwowskich. Droga na odcinku od ul. Orląt Lwowskich do ul. Kosynierów Gdyńskich zostanie zamknięta. Udostępniony zostanie za to przejazd przez skrzyżowanie ul. Dworcowej, Sikorskiego i Al. Konstytucji 3 Maja. Natomiast ul. Dworcowa w dalszym ciągu będzie drogą dwukierunkową, z możliwością wjazdu i wyjazdu od ulicy Składowej oraz od alei Konstytucji 3 Maja.

Z kolei na odcinku ul. Sikorskiego od ul. Jancarza do ul. Dworcowej będzie drogą jednokierunkową, z możliwością wjazdu od ul. Jancarza. Zapewniony zostanie dojazd ul. Sikorskiego do Spółdzielni Inwalidów „WARTA”, od skrzyżowania z ul. Dworcową. Ten odcinek będzie dwukierunkowy, bez przejazdu.

Natomiast ul. Kosynierów Gdyńskich na odcinku od Estkowskiego do Sikorskiego będzie drogą dwukierunkową, bez przejazdu, z możliwością wjazdu i wyjazdu wyłącznie od Estkowskiego

Na Al. Konstytucji 3 Maja na odcinku od Orląt Lwowskich do skrzyżowania z Estkowskiego zostanie wyznaczony pas do postoju dla autobusów. Wjazd na skrzyżowanie i przejazd w każdym kierunku będzie odbywał się jednym pasem. W tym celu w sygnalizacji świetlnej wprowadzone zostaną stosowne zmiany.

Kierowcy skręcający z Al. Konstytucji 3 Maja od strony Orląt Lwowskich w kierunku Al. 11. Listopada będą zmuszeni ustąpić pierwszeństwa kierowcom jadącym Al. Konstytucji 3 Maja od Myśliborskiej w kierunku skrzyżowania Orląt Lwowskich, Dworcowej i Sikorskiego.

Przystanek początkowy dla autobusów MZK zostanie przeniesiony z Sikorskiego na istniejący przystanek „AWF” przy ul. Estkowskiego.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości