Ogromna awaria wodociągu w Gorzowie

18 sierpnia 2019, 11:30
fot. gorzowianin.com
Do poważnej awarii sieci wodociągowej doszło w Gorzowie. Wody w kranach nie mieli mieszkańcy kilku osiedli w mieście oraz w Wawrowie, Wojcieszycach, Czechowie, Janczewie, Różankach, Gralewie i Górkach. Rurociąg na szczęście został szybko naprawiony.

W nocy z soboty 17 sierpnia na niedzielę 18 sierpnia doszło do awarii sieci wodociągowej. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji poinformowało, że do awarii doszło około godz. 3.30 w nocy.

Awaria była na tyle poważna, że wody nie było na osiedlach Górczyn, Manhattan, Dolinki w Gorzowie oraz w miejscowościach Wawrów, Wojcieszyce, Czechów, Janczewo, Różanki, Gralewo, Górki.

- Doszło do awarii rurociągu na stacji pomp przy ul. Piłsudskiego. Udało nam się szybko zlokalizować wyciek i przesterować sieć wodociągową. Co spowodowało, że w kilka godzin uporaliśmy się z awarią – mówi portalowi gorzowianin.com dyspozytor PWiK.

Awaria sieci wodociągowej została usunięta w niedzielę o godz. 7 rano, co oznaczało, że wszyscy mieszkańcy mieli już w kranach wodę.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości