Policyjny pościg za pijanym kierowcą skody

17 sierpnia 2019, 18:44, red
fot. czytelnik Robert
W sobotnie popołudnie w miejscowości Tarnów policjanci w nieoznakowanym BMW próbowali zatrzymać do kontroli pijanego kierowcę skody. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, zaczął uciekać przed policjantami. Policjanci zajechali drogę kierowcy skody. Okazało się, że mężczyzna ma swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Informację oraz zdjęcie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od czytelnika Roberta pod nr telefonu 45 00 66 400. W sobotę 17 sierpnia po godz. 17 na drodze wojewódzkiej nr 130 doszło do policyjnego pościgu za pijanym kierowcą skody.

- Dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w rejonie miejscowości Tarnów może poruszać się kierowca skody, który jest pod wpływem alkoholu. Na miejsce został wysłany policyjny patrol w nieoznakowanym BMW. Policjanci kiedy zauważyli wskazany samochód, próbowali go zatrzymać do kontroli. Jednak mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe i nie zamierzał się zatrzymać – opowiada Marzena Śpiewak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Kierowca skody zaczął uciekać przed policjantami. Policyjne BMW w pewnym momencie zrównało się ze skodą, wówczas doszło do kontaktu między autami. Policjanci mieli też zajechać drogę mężczyźnie, przez co zmusili go do zatrzymania.

- Okazało się, że mężczyzna jest rzeczywiście pod wpływem alkoholu. Kierowca skody miał w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dzięki reakcji społeczeństwa udało się zatrzymać potencjalnego zabójcę, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze – podkreśla Śpiewak.

Mężczyzna został zatrzymany, straci prawo jazdy oraz odpowie za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu przed sądem.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości