Wiadomości

Policyjny pościg za pijanym kierowcą skody

17 sierpnia 2019, 18:44, red
fot. czytelnik Robert
W sobotnie popołudnie w miejscowości Tarnów policjanci w nieoznakowanym BMW próbowali zatrzymać do kontroli pijanego kierowcę skody. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, zaczął uciekać przed policjantami. Policjanci zajechali drogę kierowcy skody. Okazało się, że mężczyzna ma swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Informację oraz zdjęcie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od czytelnika Roberta pod nr telefonu 45 00 66 400. W sobotę 17 sierpnia po godz. 17 na drodze wojewódzkiej nr 130 doszło do policyjnego pościgu za pijanym kierowcą skody.

- Dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w rejonie miejscowości Tarnów może poruszać się kierowca skody, który jest pod wpływem alkoholu. Na miejsce został wysłany policyjny patrol w nieoznakowanym BMW. Policjanci kiedy zauważyli wskazany samochód, próbowali go zatrzymać do kontroli. Jednak mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe i nie zamierzał się zatrzymać – opowiada Marzena Śpiewak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Kierowca skody zaczął uciekać przed policjantami. Policyjne BMW w pewnym momencie zrównało się ze skodą, wówczas doszło do kontaktu między autami. Policjanci mieli też zajechać drogę mężczyźnie, przez co zmusili go do zatrzymania.

- Okazało się, że mężczyzna jest rzeczywiście pod wpływem alkoholu. Kierowca skody miał w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dzięki reakcji społeczeństwa udało się zatrzymać potencjalnego zabójcę, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze – podkreśla Śpiewak.

Mężczyzna został zatrzymany, straci prawo jazdy oraz odpowie za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu przed sądem.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości