Park Róż nam wypięknieje!

15 sierpnia 2019, 08:45
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Miasto ogłosiło właśnie przetarg na zagospodarowanie terenu parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż w samym centrum Gorzowa. A prac będzie sporo, zostanie nasadzonych mnóstwo roślin, w tym drzew i krzewów.

W końcu po wielu zapowiedziach, władze Gorzowa ogłosiły przetarg na zagospodarowanie terenu parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż. Jak się okazuje, wykonawca będzie miał sporo roboty w parku. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 9 września.

Co zostanie zrobione? Przede wszystkim pojawi się mnóstwo nowych roślin, w tym róż. Zanim jednak wykonawca zajmie się nasadzeniami nowych drzew, krzewów i róż, trzeba będzie przeprowadzić prace przygotowawcze. Zaplanowano do wycinki 7 drzew oraz 14 krzewów. Następnie firma będzie miała co robić, bo czeka ją nasadzenie 23 drzew, aż 2014 krzewów liściastych, 147 krzewów iglastych, a także 18115 roślin okrywowych do cienia oraz 12398 bylin. Oprócz tego zostanie zasadzonych 100 róż okrywowych.

Natomiast w przyszłości prace obejmą również przebudowę fontanny, placów zabaw, schodów terenowych, budowę podestów tarasowych oraz remont i przebudowę ciągów pieszych w parku. To nie wszystko, bo projekt zakłada również zakup i montaż urządzeń dla zwierząt. Pojawi się 5 domków dla owadów, które zostaną zamontowane na drzewach, 9 skrzynek lęgowych dla ptaków. A także dwa sztuczne gniazda dla ptactwa wodnego, które zostaną zlokalizowane przy wyspie na stawie oraz domek dla ptactwa wodnego na wyspie.

Wykonawca będzie miał czas na realizację prac związanych z zielenią do 31 października 2019 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości