Grupa Ukraińców została pobita

14 sierpnia 2019, 09:46
fot. czytelnik
Policja wyjaśnia okoliczności bójki do której doszło we wtorkowy wieczór przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Wiadomo już, że grupa czterech osób zaatakowała i pobiła trójkę obywateli Ukrainy. Zatrzymani gorzowianie – trzech mężczyzn i jedna kobieta usłyszą wkrótce zarzuty.

We wtorkowy wieczór 13 sierpnia informowaliśmy, że przy ul. Kosynierów Gdyńskich w rejonie banku doszło do bójki pomiędzy Polakami, a Ukraińcami. Wówczas na miejsce przyjechało kilka policyjnych patroli i dwie karetki pogotowia.

Jak się okazuje, to mieszkańcy Gorzowa zaatakowali grupę Ukraińców. Cztery osoby zostały zatrzymane w tej sprawie. Obecnie przebywają w policyjnej izbie zatrzymań, gdzie trzeźwieją.

- Dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Kosynierów Gdyńskich doszło do bójki pomiędzy 4-osobową grupą gorzowian, a trójką obywateli Ukrainy. Dwóch mężczyzn i kobieta z Ukrainy najpierw zostało obrażonych i wyzwanych, a następnie zaatakowanych przez trzech mężczyzn i jedną kobietę. Wszyscy gorzowianie byli pod wpływem alkoholu – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W wyniku bójki, dwóch mieszkańców Gorzowa zostało zabranych do szpitala. Mieli powierzchowne obrażenia. To właśnie w szpitalu zostali zatrzymani przez policję.

- Do zatrzymania agresorów doszło w szpitalu. Łącznie policjanci zatrzymali cztery osoby, które uczestniczyły w bójce. Trzech mężczyzn i kobieta, po tym jak wytrzeźwieją usłyszą zarzuty. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez gorzowską prokuraturę pod kątem udziału w bójce i pobiciu obywateli Ukrainy. – komentuje Maludy.

Podziel się

Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x