Z Gorzowa bardziej komfortowo

16 sierpnia 2019, 13:29, red
źródło: Mateusz Korbel/Youtube
Nowa jakość wkracza na gorzowskie tory kolejowe. Składy TLK Kociewie oraz TLK Bory Tucholskie wzmocnione zostały ostatnio świeżo zmodernizowanymi wagonami. Co prawda wagony do składu podczepiane są w ramach testów, ale jest światełko nadziei w tunelu.

O tym, że do Gorzowa trafią zmodernizowane wagony kolejowe informowaliśmy już w styczniu bieżącego roku. Wówczas nie była znana data, kiedy gorzowianie będą mogli z nich korzystać. Jeden z naszych stałych czytelników - Pan Marcin - poinformował nas kilka dni temu, że TLK Kociewie kursujący pomiędzy Gorzowem Wielkopolskim a Gdynią został wzmocniony nowymi wagonami.

Co takie mają nowe wagony? Pasażerowie skorzystają w nich z wygodnych foteli, klimatyzacji, gniazdek elektrycznych, elektronicznego systemu informacji pasażerskiej oraz toalet z zamkniętym obiegiem. Komfort jazdy oraz ciszę wewnątrz wagonu zapewni zabudowa nowoczesnych wózków 25AN4, których producentem jest także H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. Ponadto instalowane są w nich wzmacniacze sygnału komórkowego oraz urządzenia do bezprzewodowego internetu.

Jak informuje PKP Intercity, kolejne nowoczesne wagony będą sukcesywnie pojawiały się na zaplanowanych trasach.

źródło: Mateusz Korbel/Youtube


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości