Park Kopernika doczeka się odnowienia?

13 sierpnia 2019, 12:48, red
fot. archiwum
Miasto ogłosiło właśnie kolejny przetarg na rewitalizację parku Kopernika w Gorzowie. Urzędnicy liczą, że tym razem przez zmniejszony zakres inwestycji uda znaleźć się wykonawcę. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace powinny zakończyć się w listopadzie 2019 roku.

W poprzednim przetargu na rewitalizację parku Kopernika miasto miało przeznaczone 3 mln 237 tys. zł. Natomiast najtańszą ofertę złożyła firma Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Inmel z Poznania na kwotę 4 mln 169 tys. zł, a najdroższą Zakład Projektowania i Usług Specjalistycznych Jerzy Połomski z Gorzowa na kwotę 4 mln 285 tys. zł. Tym samym najwyższa oferta przewyższała budżet miasta o 932 tys. zł, a to zdaniem urzędników za dużo. Dlatego też władze Gorzowa nie dołożyły brakującej kwoty i unieważniły postępowanie.

Teraz miasto ogłosiło kolejny przetarg na odnowienie parku Kopernika. Co istotne, został zmniejszony zakres inwestycji, jeżeli chodzi o zieleń. Pojawią się nowe rośliny i trawa, ale w okrojonej wersji. Ponadto prace nie obejmują remontu fontanny. Miasto czeka na zgłoszenia do 9 września. Firma, która złoży najkorzystniejszą ofertę i wygra postępowanie, będzie musiała zakończyć prace w parku do 28 listopada 2019 roku.

W ramach inwestycji zostanie wyremontowana ścieżka asfaltowa łącząca ul. Piłsudskiego i Walczaka. Ponadto wykonawca zajmie się budową ciągu pieszego o nawierzchni naturalnej wzdłuż głównej alei parku, prowadzącej do fontanny oraz trzech jej odnóg w kierunku ul. Piłsudskiego.

Pojawi się 80 nowych ławek i 80 nowych koszy na śmieci. Wykonawca będzie musiał zdemontować obecne 40 zniszczonych ławek oraz 25 śmietników. Część ławek zostanie ustawiona wokół fontanny, pozostałe zostaną rozmieszone na terenie parku.

Pojawi się 5 budek dla wiewiórek, 6 skrzynek lęgowych dla ptaków oraz dwa kamienne poidła dla ptaków. A także dwa domki dla owadów. Oprócz tego, zostaną ustawione tablice informacyjno-pamiątkowe.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości