Gorzów: Pijana kobieta w zaawansowanej ciąży uderzyła w barierki na S3 i odjechała...

13 sierpnia 2019, 10:07
fot. Lubuska policja
Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazała się 30-letnia kobieta, która będąc w 6 miesiącu ciąży jechała po pijaku drogą S3. Kobieta miała w swoim organizmie 2,3 promila alkoholu. Na trasie S3 uderzyła w bariery energochłonne, ale odjechała z miejsca zdarzenia. Została zatrzymana kilka kilometrów dalej.

Wszystko działo się w poniedziałek 12 sierpnia po godz. 17 na drodze szybkiego ruchu S3. Kobieta kierująca volkswagenem uderzyła w bariery energochłonne na obwodnicy Gorzowa, a następnie zjechała z trasy S3 na węźle Gorzów Północ w kierunku miasta.

- Dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu od innych kierowców poruszających się drogą ekspresową od strony Szczecina. W tamtej rejon został wysłany policyjny patrol, który zatrzymał na rondzie Szczecińskim wskazane auto. Volkswagen był uszkodzony, wydobywał się z niego dym, a za kierownicą siedziała kobieta w zaawansowanej ciąży – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Jak się okazało, 30-letnia kobieta nie kojarzyła w ogóle, że wcześniej uderzyła w bariery energochłonne. Strażacy będący na miejscu zatrzymania kobiety wezwali pogotowanie ratunkowe. Z kolei policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety.

Okazało się, że 30-latka będąc w 6 miesiącu ciąży ma w swoim organizmie 2,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mieszkance województwa zachodniopomorskiego prawo jazdy. Sąd może orzec wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata.

- Zatrważająca jest ignorancja nie tylko zasad bezpieczeństwa, ale przede wszystkim troski o siebie, innych kierowców oraz swoje przyszłe dziecko. Prawo jazdy prędzej czy później się odzyska. Dziecka w wyniku poważnego wypadku, który mógł mieć miejsce już nie. Dlatego uważajmy i myślmy – apeluje Maludy.

Podziel się

Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x