Gorzów: 20-latek chciał popełnić samobójstwo na moście kolejowym

12 sierpnia 2019, 11:09
fot. archiwum
W miniony weekend dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo na moście kolejowym w Gorzowie. Policjantom udało się ściągnąć w ostatniej chwili 20-latka z torów. Dwie minuty później przejechał pociąg.

Do dyżurnego gorzowskiej policji w miniony weekend wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie chcącym popełnić samobójstwo. Policję o wszystkim powiadomiła była dziewczyna 20-latka, której mężczyzna wysłał nagranie na którym poinformował, że zamierza popełnić samobójstwo.

- Mężczyzna posiadał obrażenia ręki i poinformował swoją byłą partnerkę o zamiarze odebrania sobie życia. Dyżurny wypytał kobietę o otoczenie widoczne na nagraniu. Z relacji kobiety wynikało, że w tle znajduje się metalowa krata, a pod nią woda. Podkom. Łukasz Jakś skojarzył, że opisywane miejsce to most kolejowy przy rzece Warcie w Gorzowie – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Na miejsce zostały wysłane natychmiast policyjne patrole. Policjanci rozpoczęli przeszukiwanie terenu i w pewnym momencie na torach kolejowych zauważyli idącego młodego mężczyznę, który posiadał obrażenia ręki. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, gdyż sygnalizator świetlny przy torowisku wskazywał zbliżający się pociąg.

- Funkcjonariusze szybko zdjęli mężczyznę z torów, a dwie minuty później przejechał pociąg. Ranny 20-latek został przekazany pod opiekę lekarzy. Dzięki trosce zgłaszającej kobiety i szybkiej reakcji policjantów życie młodego mężczyzny udało się uratować – podkreśla Sławek.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości