Wiadomości

Złodziej rowerów zatrzymany

12 sierpnia 2019, 10:31
fot. Lubuska policja
Policjanci z Gorzowa zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który w ostatnich dniach ukradł trzy rowery na terenie Zakanala oraz Jeninie. Skradzione rowery wrócą do właścicieli, natomiast mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Do kradzieży rowerów dochodziło w ostatnich dniach na gorzowskim Zakanalu oraz w miejscowości Jenin. Rowery, które nie były zabezpieczone przed kradzieżą, znikały najczęściej z terenów prywatnych posesji. Kradzież rowerów została zgłoszona na policję.

- Sprawą zajęli się gorzowscy kryminalni, którzy dzięki czynnościom operacyjnym, sprawdzeniom lombardów i komisów udało się ustalić osobę odpowiedzialną za te przestępstwa. Do sprawy zatrzymano 56-letniego mieszkańca Gorzowa, który w momencie zatrzymania był nietrzeźwy – opowiada Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci odzyskali ponadto trzy rowery, które zostały skradzione na gorzowskim Zakanalu i w Jeninie. Odzyskane jednoślady wrócą niebawem do swoich właścicieli.

W piątek 9 sierpnia z zatrzymanym 56-latkiem przeprowadzono czynności procesowe. Mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty kradzieży rowerów, do których się przyznał. Za te przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, że mężczyzna działał w warunkach recydywy kara orzeczona przez sąd może być wyższa.

- Pamiętajmy, aby zawsze, gdy pozostawiamy nasze rowery przed sklepem, domem, szkołą używać elementów zabezpieczających, takich jak linki, u-locki, łańcuchy czy blokady rowerowe. Każdy taki element, w mniejszym bądź większym stopniu wpływa na zabezpieczenie jednośladu przed kradzieżą – podkreśla Kimet.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości