Osłabiona Stal jedzie do Lublina

10 sierpnia 2019, 19:48, speedwaynews.pl
W niedzielę - 11 sierpnia o 16.45 Speed Car Motor Lublin na swoim torze podejmie walkę z truly.work Stalą Gorzów. Ten, kto przegra to spotkanie, prawdopodobnie pojedzie w barażach. Obie drużyny odjadą mecz w osłabionym składzie.

Motor bez Lamberta, a Stal bez Thomsena. Jak problemy kadrowe wpłyną na przebieg tego spotkania? W ostatniej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, która obyła się w Lublinie, w 3. biegu tego spotkania w wypadku uczestniczyli Mateusz Bartkowiak (truly.work Stal Gorzów) oraz Kacper Pludra (Fogo Unia Leszno). Bartkowiak doznał złamania kości podudzia, dlatego junior nie wesprze swojej drużyny w niedzielnym spotkaniu. W jego miejsce pojedzie Alan Szczotka. Brak Bartkowiaka nie jest jedynym problemem gorzowian. W składzie gości zabraknie również Andersa Thomsena. Duńczyk ucierpiał w wypadku 2. Rundy TAURON SEC w Toruniu.

Sztab szkoleniowy Speed Car Motoru Lublin nie ma ułatwionych rotacji między zawodnikami. Koziołki znów muszą odjechać mecz bez Roberta Lamberta. Brytyjczyk ma uszkodzone dwa kręgi -T4 i T5. Podczas ostatniej kolejki truly.work Stal Gorzów pokonała mistrza Polski 46:44. Gorzowianie w swoich szeregach mieli Bartosza Zmarzlika, który dzień wcześniej wygrał Gran Prix we Wrocławiu. Pokazało to, że Stal mimo braku dobrej formy swojego lidera, jest w stanie się zmobilizować i pokonać mistrza Polski. Speed Car Motor Lublin jest o wiele słabszym rywalem niż Unia, czy to oznacza, że lublinianie są skazani na porażkę, a co za tym idzie jazdę w barażach?

Niewiadomą po stronie gospodarzy jest Dawid Lampart oraz kapitan – Andreas Jonsson. Obaj zawodnicy w tym sezonie nie dysponują świetną formą. Średnia Jonssona wynosi 1,032 punktu, a młodszego z braci Lampartów 1,302.

 

Awizowane składy:

Speed Car Motor Lublin:

9. Andreas Jonsson

10. Paweł Miesiąc

11. Dawid Lampart

12. Grigorij Łaguta

13. Mikkel Michelsen

14. Wiktor Trofimow

15. Wiktor Lampart

 

truly.work Stal Gorzów:

1. Szymon Woźniak

2. Peter Klindeman

3. Krzysztof Kasprzak

4. Anders Thomsen

5. Bartosz Zmarzlik

6. Rafał Karczmarz

7. Alan Szczotka

O żużlu czytaj też na portalu speedwaynews.pl


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x