Wiadomości

Gorzów: Na lokale w niszach na bulwarze jeszcze poczekamy

8 sierpnia 2019, 12:00
fot. archiwum
Nie ma co liczyć na to, że jeszcze w wakacje będziemy mogli skorzystać z lokali w niszach na nadwarciańskich bulwarach. Są kolejne opóźnienia, jeżeli chodzi o oddawanie lokali najemcom przez PKP PLK. To oznacza, że restauracje czy kluby mogą się otworzyć nawet do końca roku.

Według pierwotnych zapowiedzi PKP Polskich Linii Kolejowych prace w niszach miały zakończyć się 16 czerwca 2018 roku. Z kolei pod koniec 2018 roku roku zapowiadano, że lokale będą oddawane w styczniu 2019 roku. Ten termin ponownie został przesunięty i w czerwcu 2019 roku tuż przed wznowieniem ruchu pociągów po odnowionej estakadzie PKP PLK zapewniało, że jeszcze w lipcu najemcy będą przejmowali lokale, tak aby mogli zająć się urządzaniem pomieszczeń i aby mogli wznowić swoją działalność.

Niestety po raz kolejny te zapowiedzi nie sprawdziły się, a mieszkańcy Gorzowa dalej zastanawiają się kiedy będą mogli wrócić do lokali na Bulwarze Wschodnim i Zachodnim, aby wypić kawę lub piwo, zjeść dobry obiad czy po prostu pobawić się.

Skąd zatem kolejne opóźnienia i kiedy w końcu najemcy przejmą lokale? - Prace w niszach wymagały szerszego zakresu niż początkowo zakładano. Wpłynęła na to m.in. liczba ubytków do wypełnienia w ścianach. Zwiększenie zakresu prac wydłużyło też czas robót. Gotowe pomieszczenia będą sukcesywnie przekazywane najemcom. Natomiast w najbliższych dniach rozpoczyna się inwentaryzacja i pomiary odnowionych pomieszczeń z udziałem najemców. Przygotowywane są również dokumenty dla dotychczasowych najemców nisz, którzy nadal będą prowadzić swoją działalność w pomieszczeniach pod estakadą kolejową – tłumaczy Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

To oznacza, że w odnowionej estakadzie kolejowej znajdą się lokale usługowe i gastronomiczne. Jednak na ich otwarcie trzeba będzie jeszcze poczekać. Najemcy będą potrzebowali czasu na wykończenie pomieszczeń i aranżację adekwatnie do swojej działalności. Tym samym, jeżeli nie będzie kolejnych opóźnień, to lokale powinny być gotowe do końca 2019 roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości