Gorzów: Na lokale w niszach na bulwarze jeszcze poczekamy

8 sierpnia 2019, 12:00
fot. archiwum
Nie ma co liczyć na to, że jeszcze w wakacje będziemy mogli skorzystać z lokali w niszach na nadwarciańskich bulwarach. Są kolejne opóźnienia, jeżeli chodzi o oddawanie lokali najemcom przez PKP PLK. To oznacza, że restauracje czy kluby mogą się otworzyć nawet do końca roku.

Według pierwotnych zapowiedzi PKP Polskich Linii Kolejowych prace w niszach miały zakończyć się 16 czerwca 2018 roku. Z kolei pod koniec 2018 roku roku zapowiadano, że lokale będą oddawane w styczniu 2019 roku. Ten termin ponownie został przesunięty i w czerwcu 2019 roku tuż przed wznowieniem ruchu pociągów po odnowionej estakadzie PKP PLK zapewniało, że jeszcze w lipcu najemcy będą przejmowali lokale, tak aby mogli zająć się urządzaniem pomieszczeń i aby mogli wznowić swoją działalność.

Niestety po raz kolejny te zapowiedzi nie sprawdziły się, a mieszkańcy Gorzowa dalej zastanawiają się kiedy będą mogli wrócić do lokali na Bulwarze Wschodnim i Zachodnim, aby wypić kawę lub piwo, zjeść dobry obiad czy po prostu pobawić się.

Skąd zatem kolejne opóźnienia i kiedy w końcu najemcy przejmą lokale? - Prace w niszach wymagały szerszego zakresu niż początkowo zakładano. Wpłynęła na to m.in. liczba ubytków do wypełnienia w ścianach. Zwiększenie zakresu prac wydłużyło też czas robót. Gotowe pomieszczenia będą sukcesywnie przekazywane najemcom. Natomiast w najbliższych dniach rozpoczyna się inwentaryzacja i pomiary odnowionych pomieszczeń z udziałem najemców. Przygotowywane są również dokumenty dla dotychczasowych najemców nisz, którzy nadal będą prowadzić swoją działalność w pomieszczeniach pod estakadą kolejową – tłumaczy Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

To oznacza, że w odnowionej estakadzie kolejowej znajdą się lokale usługowe i gastronomiczne. Jednak na ich otwarcie trzeba będzie jeszcze poczekać. Najemcy będą potrzebowali czasu na wykończenie pomieszczeń i aranżację adekwatnie do swojej działalności. Tym samym, jeżeli nie będzie kolejnych opóźnień, to lokale powinny być gotowe do końca 2019 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości