Od stycznia więcej pociągów do Kostrzyna

6 sierpnia 2019, 13:31, red
Znamy już wstępny zarys nowego rozkładu jazdy pociągów regionalnych, kursujących na trasie Kostrzyn – Gorzów – Krzyż – Poznań. Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, od stycznia 2020 roku uruchomione zostanie jedno nowe połączenie do Kostrzyna nad Odrą.

Niewiele zmieni się w nadchodzącym roku na linii kolejowej 203, jeżeli chodzi o połączenia regionalne. Gorzów zyska jedynie dodatkowe połączenie z Kostrzynem, co pozwoli na lepsze skomunikowanie z pociągami dalekobieżnymi, ale przede wszystkim ułatwi podroż do stolicy Niemiec.

Dodatkowa para pociągów na trasie Gorzów – Kostrzyn ma kursować w dni robocze: Gorzów Wlkp. (odjazd ok. 8:20) - Kostrzyn (przyjazd ok. 9:00) oraz z powrotem: Kostrzyn (odjazd ok. 12:40) - Gorzów Wlkp. (przyjazd ok. 13:20). Według wstępnych założeń, to połączenie pozwoli na szybkie skomunikowanie z niemieckim pociągiem RB 5160, który z Kostrzyna nad Odrą wyjeżdża kilka minut po godzinie 9:00.

Jeszcze w tym roku, tabor kolejowy w województwie lubuskim ma zostać wzmocniony przez dwa nowe spalinowe zespoły trakcyjne (potocznie: szynobusy) od bydgoskiej Pesy. Jest to wynik ugody z producentem, który na czas nie dostarczył homologacji pozwalającej na wjazd swoich pojazdów na teren Niemiec.

- W chwili obecnej nie przewidujemy również zwiększenia liczby połączeń bezpośrednich na linii Gorzów Wlkp. - Berlin Ostkreuz. Do dyspozycji podróżnych będzie jedna para takich pociągów oraz możliwość podróżny do i ze stolicy Niemiec z przesiadką na stacji Kostrzyn. Temat wykorzystania naszych dwóch pojazdów SA139 "Link" z niemiecką homologacją w przewozach do/z Berlina będzie przedmiotem uzgodnień z naszymi partnerami zza Odry. Podczas konstrukcji rozkładu jazdy nie zakładaliśmy dodatkowych pociągów w tej relacji, chcąc uniknąć problemów z ewentualnymi opóźnieniami z dostarczeniem składów przez PESA Bydgoszcz – mówi Jarosław Flakowski wicedyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji UMWL.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości