Trzeba uważać w parku Siemiradzkiego

6 sierpnia 2019, 12:32
fot. Kamil Lewera, Radio Plus Gorzów
Park Siemiradzkiego w Gorzowie to obecnie wielki plac budowy. Dlatego też poruszanie się po parku jest utrudnione. Wykonawca prosi więc mieszkańców o ostrożność i stosowanie się do oznaczeń na terenie parku.

Od marca 2019 roku trwa rewitalizacja parku Siemiradzkiego w Gorzowie. Tym samym teren parku, to obecnie wielki plac budowy. Inwestycja warta 5 mln 106 tys. zł, obejmuje modernizację alejek parkowych i budowę ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę kładki pieszej przy amfiteatrze, wykonanie nowego oświetlenia, budowę placu zabaw, ustawienie toalety publicznej, montaż ławek i koszy na śmieci. A także remont dwóch punktów widokowych – tzw. „kopuły” na Kozaczej Górze z widokiem na Lubuski Urząd Wojewódzki oraz punktu koło Schodów Donikąd z widokiem na katedrę.

Dlatego też wykonawca przypomina, że ze względu na prowadzone prace, występują utrudnienia w poruszaniu się po parku. Jeżeli chodzi o drogę od amfiteatru w stronę hotelu przy ul. Walczaka, to tam występują duże utrudnienia ze względu na budowę przyczółków kładki, możliwe jest czasowe wyłączenia przejścia. Z kolei jeżeli chodzi o schody od ul. Drzymały, to obecnie jest brak możliwości wejścia do parku ze względu na prace związane z układaniem nawierzchni ścieżek – wejście jest zamknięte.

Zamknięte jest również wejście od ogródków działkowych do Kozaczej Góry – brak wejścia związany jest z pracami przy układaniu ścieżek. Zamknięte jest również wejście do parku od strony ul. Walczaka – tutaj również trwają prace przy ścieżkach.

Wykonawca prosi o ostrożność i stosowanie się do oznaczeń na terenie parku. Prace mają potrwać do końca listopada 2019 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x