Sikorskiego nie zostanie ukończona w 2019 roku?

5 sierpnia 2019, 20:32, red
fot. Anna Kluwak
Chociaż do oficjalnego terminu zakończenia przebudowy ul. Sikorskiego zostało niewiele ponad dwa tygodnie, to wykonawca wciąż nie złożył pisma w Urzędzie Miasta Gorzowa z prośbą o przedłużenie terminu inwestycji. A ten według umowy upływa 23 sierpnia 2019 roku. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja nie zostanie nawet ukończona w tym roku.

Jeszcze w czerwcu, w nieoficjalnych rozmowach z mediami firma Trakcja PRKil przyznawała, że przebudowa ul. Sikorskiego potrwa do końca 2019 roku, a pismo z prośbą o wydłużenie terminu zostanie złożone do końca miesiąca. Jak się okazuje, oficjalne pismo do tej pory nie wpłynęło do Urzędu Miasta. A wykonawca przyznaje, że prace mogą się nie skończyć w tym roku.

- Jesteśmy oburzeni faktem, że wykonawca w ogóle nie informuje Urzędu Miasta o swoich działaniach i to media są najpierw informowane o możliwych terminach zakończenia inwestycji. Takie zachowanie jest nie fair. Chcę podkreślić, że do tej pory miasto nie otrzymało oficjalnego pisma z prośbą o wydłużenie terminu realizacji inwestycji, który upływa 23 sierpnia – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Teraz, firma Trakcja PRKil mówi nieoficjalnie o tym, że prace mogą potrwać nawet do końca pierwszego kwartału 2020 roku. A patrząc na aktualny stan ul. Sikorskiego, takie zapowiedzi wcale nie dziwią. Wykonawca skupia się obecnie na pracach torowych, tak aby torowisko tramwajowe było gotowe do końca września. Wszystko przez to, że na 1 października zapowiedziano uruchomienie linii tramwajowej nr 1.

Ankieta

Kiedy zakończy się remont ul. Sikorskiego?

  • Zdążą do 1 października 2019 roku2.46%
  • Potrwa do końca grudnia 2019 roku2.46%
  • Potrwa do stycznia 2020 roku2.17%
  • Potrwa do marca 2020 roku16.34%
  • Będzie jeszcze większa obsuwa69.19%
  • Trudno powiedzieć7.38%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1016

Obecnie firma ma przed sobą zrobienie deptaka czy budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego, Dworcowej i Orląt Lwowskich, która nawet nie ruszyła. A także problemy z budową separatora do wód opadowych przy tzw. wodospadzie tuż przy wejściu do Parku Róż.

Miasto nie wyklucza, że w takiej sytuacji będą naliczane kary umowne. Jednak jest to jeszcze kwestia otwarta. Urzędnicy czekają na oficjalne stanowisko wykonawcy.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x