Gorzów: Dzieci będą w końcu miały rozbudowaną szkołę!

3 sierpnia 2019, 13:14
Dopiero za piątym razem udało się wybrać wykonawcę rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie. Nowe skrzydło ma pomieścić blisko 300 dzieci. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

W lipcu władze Gorzowa ogłosiły piąty przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów. Wszystko przez to, że poprzednie przetargi były unieważniane z powodu zbyt wysokich ofert. A ostatnie postępowanie zawierało błędy formalne.

Do piątego przetargu zgłosiły się trzy firmy - PPHU Drew-Plast Dariusz Mazowiecki z Różanek, który zaoferował 14 mln 70 tys. zł, Eurotechnika Mariusz Wojtasik z Gorzowa z ofertą 14 mln 141 tys. zł oraz Prime Construction ze Szczecina na kwotę 14 mln 397 tys. zł. Z kolei miasto miało przeznaczone na inwestycję 12 mln 500 tys. zł.

Ostatecznie urzędnicy po analizie ofert, zdecydowali, że przetarg rozstrzygną, a rozbudową podstawówki zajmie się firma PPHU Drew-Plast Dariusz Mazowiecki z Różanek za kwotę 14 mln 70 tys. zł. Wykonawca będzie miał czas na rozbudowę szkoły do 31 lipca 2020 roku. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze jesienią.

Rozbudowa szkoły jest szczególnie ważna dla rodziców dzieci tam uczęszczających i dyrekcji szkoły. Gorzowska „20” to jedna z najbardziej przepełnionych szkół w mieście. Dlatego też wszystkim zależy na jej rozbudowie.

Większa podstawówka dla klas I-III

Prace przy rozbudowie szkoły mają zostać podzielone na etapy. Na początek zostanie wybudowane skrzydło szkoły podstawowej z instalacjami wewnętrznymi. Skrzydło będzie dwukondygnacyjne w części dydaktycznej, a jednokondygnacyjne w miejscu salki gimnastycznej. Następnie wykonawca będzie musiał zająć się budową dwukondygnacyjnego łącznika pomiędzy szkołą istniejącą, a projektowanym skrzydłem. Kolejnym etapem będzie przeniesienie istniejącego placu zabaw, a następnie utwardzenie terenu i wykonanie placyków zielonych powiązanych z małą architekturą o charakterze rekreacyjnych.

Ponadto wykonawca będzie musiał wykonać ciąg pieszy pełniący funkcje drogi pożarowej, dojścia do budynku, ogrodzenia z bramami i furtkami, instalacji zewnętrznych i przyłączy. Następnie zajmie się budową murków oporowych, oświetlenia terenu, a na sam koniec ustawieniem ławeczek i koszy na śmieci.

W nowym obiekcie mają uczyć się maluchy z klas I-III. Zaplanowano 12 pracowni nauczania początkowego, jedną salę komputerową, pokój zastępcy dyrektora, pokój nauczycielski oraz gabinet pedagoga i pielęgniarki. W nowym budynku będzie też sala gimnastyczno-korekcyjna o powierzchni 250 metrów kwadratowych oraz sala konferencyjna. W sumie, do nowego skrzydła będzie uczęszczało 300 uczniów.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości