Wiadomości

Mieszkaniec chce jednokierunkowej Fabrycznej

2 sierpnia 2019, 11:45
Od tygodnia trwa kolejny etap przebudowy ul. Śląskiej w Gorzowie. W związku z tym nastąpiły zmiany w organizacji ruchu na gorzowskim Zawarciu. Mieszkaniec ul. Waryńskiego apeluje, aby ul. Fabryczna na odcinku od ronda ks. Sadownika do ul. Waryńskiego pozostało drogą jednokierunkową po zakończeniu remontu.

Na czas przebudowy ul. Śląskiej zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na Zawarciu. Tym samym ul. Fabryczna na odcinku oraz ronda ks. Sadownika do skrzyżowania z ul. Waryńskiego jest drogą jednokierunkową oraz ul. Waryńskiego jest również jednokierunkowa. Wszystko po to, aby ułatwić przejazd autobusów komunikacji miejskiej, które korzystają z objazdów.

Taka zmiana organizacji ruchu spodobała się jednemu z mieszkańców, który chciałby aby na stałe ul. Fabryczne pozostała na tym odcinku drogą jednokierunkową.

- Mieszkam przy ul. Waryńskiego i marzyłem o tym, aby Fabryczna była ulicą jednokierunkową. Trafiła się okazja w związku z remontem ul. Śląskiej. Jeździłem Fabryczną przez 20 lat i często mijaliśmy się na styk z innymi pojazdami. Jak z przeciwka jechał większy pojazd, to trzeba było zjeżdżać na chodnik, pomimo tego, że mój pas ruchu był wolny. Dla mnie taki stan rzeczy bardzo odpowiada i chciałbym, aby pozostało tak jak jest teraz. Jest o tysiąc razy bezpieczniej – opowiada pan Marek, mieszkaniec ul. Waryńskiego.

Ankieta

Czy fragment ul. Fabrycznej powinien pozostać jednokierunkowy?

  • Tak66.5%
  • Nie 25.43%
  • Nie wiem8.07%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 979

Nasz czytelnik chciałby poznać również głos innych mieszkańców, co sądzą o takim rozwiązaniu. Z pytaniem w tej sprawie zwróciliśmy się również do Urzędu Miasta Gorzowa – czy pozostawienie ul. Fabrycznej na odcinku od ronda ks. Sadownika do skrzyżowania z ul. Waryńskiego jest możliwe. Czekamy na odpowiedź urzędników.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości