Wiadomości

Bezpieczniej rowerem po centrum Gorzowa

31 lipca 2019, 09:47, inf. prasowa
fot. Paweł Najdora, Urząd Miasta Gorzowa
Od kilku dni rowerzyści poruszający się po centrum Gorzowa mogą korzystać z nowych pasów rowerowych, które zostały wyznaczone wzdłuż ul. Dąbrowskiego. Dodatkowo został wyznaczony azyl dla pieszych. Wszystko po to, aby było bezpieczniej. W przyszłości pasy rowerowe mają pojawić się m.in. na Sikorskiego i Chrobrego.

W weekend wyznaczono nowe pasy rowerowe wzdłuż ul. Dąbrowskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Łokietka. Dodatkowo w ramach zmiany organizacji ruchu poprawiono bezpieczeństwo pieszych, wprowadzając azyl drogowy umożliwiający oczekiwanie pieszego na jezdni. W najbliższych dniach uzupełnione zostanie oznakowanie pionowe. Pasy rowerowe wyznaczone przy ul. Dąbrowskiego są jednokierunkowe i zobowiązują rowerzystów do jazdy w kierunku zgodnym z ruchem pojazdów.

Jest to pierwszy etap wprowadzania pasów rowerowych wzdłuż ul. Dąbrowskiego. Docelowo projektowane jest wyznaczenie pasów rowerowych do skrzyżowania z ulicą Jagiełły, w przypadku wybudowania ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Jagiełły.

Pasy rowerowe mają przede wszystkim za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo rowerzystów poruszających się po drogach, w miejscach, gdzie nie ma fizycznej możliwości wyznaczenia wydzielonej drogi rowerowej. Wpływają także pozytywnie na płynność ruchu samochodów (odseparowanie rowerzystów od samochodów) oraz uspakajają ruch poprzez zawężanie pasów ruchu dla pojazdów.

Do tej pory w Gorzowie pasy rowerowe wyznaczone zostały przy ul. Koniawskiej oraz przy ul. Czereśniowej. Z kolei te na Dąbrowskiego są pierwszymi pasami rowerowymi wyznaczonymi w centrum miasta. Kolejne pojawią się przy ul. Sikorskiego i ul. Chrobrego po przebudowie tych dróg.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości