Udawał policjanta i zatrzymywał auta do kontroli?

29 lipca 2019, 16:01
fot. Lubuska policja
Policjanci z Gorzowa wyjaśniają zdarzenie do którego doszło w niedzielę w Ściechowie. Tam mężczyzna w ubiorze przypominającym ten policyjny miał zatrzymywać kierowców do kontroli. W ręce miał urządzenie przypominające rada, które było podłączone kablem do peugeota.

Wszystko wydarzyło się w niedzielne popołudnie 28 lipca w Ściechowie w gminie Lubiszyn. Na jednej z ulic ustawił się mężczyzna w ubiorze przypominającym ten policyjny, z "suszarką" w ręce oraz białej czapce na głowie. Mężczyzna miał urządzenie przypominające radar, który był podłączony kablem do peugeota, a do tego zatrzymywał kierowców do kontroli.

- Dyżurny gorzowskiej policji otrzymał w niedzielę przed godz. 17 informację, że w Ściechowie mężczyzna podszywa się pod policjanta. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, ale kiedy prawdziwi funkcjonariusze dotarli na miejsce, mężczyzny już tam nie było – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci dotarli do mężczyzny z peugeota dzięki numerom rejestracyjnym pojazdu i zdjęciu, które zostało wrzucone na jedną z facebookowych grup. Okazało się, że mężczyzna nie miał w domu policyjnego munduru, ale jedynie ciemne, granatowe ubrania bez napisu „policja”.

- Trwa sprawdzanie czy mężczyzna swoim ubraniem oraz czynnościami, jakie wykonywał w Ściechowie naruszył przepisy prawa – mówi Sławek.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości