Wiadomości

Antyimigranckie plakaty w Gorzowie

26 lipca 2019, 11:08
fot. czytelnik Damian
Plakaty z antyimigranckimi hasłami pojawiły się przy ul. Warszawskiej w Gorzowie. Na plakacie pojawiły się takie hasła jak m.in. „Gorzów to mój dom, a w domu nie chcę mieć brudów!”. Sprawą zajmuje się policja.
- Przy ul. Warszawskiej oraz w okolicach pojawiły się skandaliczne plakaty. Mocno antyimigracyjne - napisał do redakcji portalu gorzowianin.com czytelnik Damian.

Okazało się, że faktycznie na słupach w rejonie „Czerwonego kościoła” zostały zawieszone plakaty na których pojawiło się kilka haseł „Gorzów przeciwko Antifie!”, „Gorzów przeciwko imigrantom!”, „Gorzów przeciwko komunie!”, „Gorzów to mój dom, a w domu nie chcę mieć brudów!”. Oprócz tego, na plakacie z herbem Gorzowa pojawiły się takie hasło jak "Kochaj swój naród, nienawidź Antyfiy" oraz krzyż celtycki czy hasło „biała siła”.

Sprawą plakatów zajęła się gorzowska policja. - Patrol policji od razu po zgłoszeniu pojechał na miejsce i rzeczywiście na jednym z słupów wisiał plakat. Przeprowadziliśmy oględziny i zabezpieczyliśmy plakat do analizy. Możliwe, że uda się zabezpieczyć odciski palców, które zostały na nim podczas zawieszania – komentuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci będą również sprawdzać czy jest więcej miejsc w Gorzowie, gdzie takie plakaty zostały zawieszone. Śledczy pod nadzorem prokuratury będą także analizować czy treści zawarte na plakacie nawołują do nienawiści i zdecydują czy zostanie wszczęte postępowanie pod kątem Art. 257 kodeksu karnego - Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości