Mieszkańcy nie chcą Moto Racing Extreme na Zawarciu

24 lipca 2019, 15:20, red
źródło: Komitet Rewitalizacji Zawarcie
Grupa ponad 200 mieszkańców ulic Towarowej i Fabrycznej nie chce pod swoimi oknami imprezy Moto Racing Extreme. Protest w tej sprawie trafił już na biurko prezydenta.
- Bronimy zielonych Błoń Nadwarciańskich. W ciągu dwóch dni zebraliśmy podpisy 220 mieszkańców ul. Fabrycznej i Towarowej, którzy najczęściej korzystają z polany za mostem. Podpisów przeciwko lokalizacji imprezy Moto Racing Extreme w tym miejscu (nie przeciwko samej imprezie). Wczoraj zanieśliśmy do UM uchwałę Komitetu Rewitalizacji Zawarcie i listę podpisów – opowiadają członkowie Komitetu Rewitalizacji Zawarcie.

W uchwale dostarczonej do Urzędu Miasta czytamy, że błonia nadwarciańskie po imprezie Moto Racing Extreme będą zniszczone, a teren będzie wymagał rekultywacji.

- Organizowanie tego typu imprezy na nadwarciańskich terenach zielonych świadczy o braku poszanowania nie tylko dla potrzeb okolicznych mieszkańców, ale przede wszystkim dla zieleni miejskiej, o którą w zmieniającym się klimacie należy dbać ze zdwojoną siłą. Tymczasem zielone błonia nadwarciańskie, pozostaną zniszczone na dłuższy okres, do czasu ewentualnej rekultywacji, która jest obecnie wyłącznie faktem medialnym, albowiem takich planów ani środków zabezpieczonych na ten cel Urząd Miasta nie posiada - czytamy w uzasadnieniu do uchwały. 

Grupa mieszkańców Zawarcia wskazuje, że tego typu impreza mogłaby odbyć się np. na terenach po poligonowych przy ulicy Myśliborskiej. Są one oddalone od siedzib ludzkich i przeniesienie tam imprezy nie będzie powodować dyskomfortu okolicznych mieszkańców.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości