Dwa kilometry drogi za niespełna 18 mln zł

22 lipca 2019, 14:01
fot. archiwum
Wszystko wskazuje na to, że ta sama firma zajmie się rozbudową kolejnego odcinka ul. Myśliborskiej w Gorzowie. Urzędnicy otworzyli właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na rozbudowę 2-kilometrowego odcinka drogi. Tylko jedna spośród czterech ofert mieściła się w budżecie.

Pierwszy etap rozbudowy ul. Myśliborskiej obejmował odcinek od ronda Szczecińskiego do ul. Chorwackiej, gdzie powstało nowe rondo z wjazdem na os. Europejskie. Teraz magistrat szykuje się do drugiego etapu rozbudowy ul. Myśliborskiej na odcinku od ul. Chorwackiej do węzła S3.

Miasto właśnie otworzyło oferty, które wpłynęły do przetargu. Prezydent przeznaczył na rozbudowę blisko 2 kilometrów drogi aż 18 mln 75 tys. zł. Natomiast do przetargu zgłosiły się aż cztery firmy, z czego jedna oferta była niższa niż zakładało miasto, a trzy przekraczały budżet.

Najniższą ofertę złożyła firma Budomex S.A. z podgorzowskiego Deszczna na kwotę 17 mln 822 tys. zł, co oznacza że jest niższa o 253 tys. zł od przeznaczonego budżetu na inwestycję. Z kolei firma Maldrobud zaproponowała kwotę 22 mln 676 tys. zł, a firma Eurovia Polska zaoferowała 24 mln 468 tys. zł za realizację inwestycji. Natomiast najdroższą ofertę złożyła firma Budimex S.A na kwotę 26 mln 440 tys. zł.

Teraz miasto będzie analizowało złożone oferty. Jednak wszystko wskazuje na to, że przetarg zostanie rozstrzygnięty i pracami zajmie się firma Budomex S.A.

Co ciekawe, firma Budomex S.A. zajmowała się pierwszym etapem rozbudowy ul. Myśliborskiej od ronda Szczecińskiego do ul. Chorwackiej, gdzie zostało wybudowane rondo. Natomiast obecnie prowadzi prace przy rozbudowie ul. Szczecińskiej od węzła S3 do skrzyżowania z ul. Mosiężną. To nie jedyna inwestycja, którą zajmuje się obecnie firma z podgorzowskiego Deszczna. Jeszcze w tym roku ma ruszyć z pracami przy rozbudowie ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego.

Szeroka i dwupasmowa Myśliborska

Pierwsze prace przy rozbudowie drogi powinny rozpocząć się jeszcze w 2019 roku. Natomiast Cała inwestycja powinna zostać zrealizowana do 23 listopada 2020 roku.

Wykonawca będzie musiał zająć się budową nowej, dwupasmowej jezdni ul. Myśliborskiej oraz przebudować i rozbudować obecną jezdnię. A do tego wybudować dwa, dwupasmowe ronda. Nowe ronda powstaną na skrzyżowaniu z ul. Dobrą i Mironicką oraz z ul. Berlińską, która jest drogą gminną, zaplanowaną w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Ponadto wzdłuż ul. Myśliborskiej zostanie wybudowany chodnik i ścieżka rowerowa, a także oświetlenie parkowe. Natomiast na odcinku od ul. Dobrej do ul. Berlińskiej powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. Zostaną również przebudowane zjazdy na posesje oraz wybudowane zatoki autobusowe. Inwestycja obejmie również budowę kanalizacji deszczowej oraz zbiornika retencyjnego na wody opadowe. Oprócz tego zostaną wycięte kolidujące drzewa i krzewy, a wykonawca będzie miał za zadanie wykonanie nasadzeń zastępczych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości