Zmiany w organizacji ruchu na Kostrzyńskiej

23 lipca 2019, 09:35
fot. archiwum/ Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W czwartek 25 lipca wykonawca przebudowy ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie przystąpi do kolejnego etapu prac. Tym razem roboty obejmą północno-wschodnią część skrzyżowania ul. Kostrzyńskiej, Dobrej i Warzywnej oraz prac w rejonie mleczarni. Kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu.

Trwa przebudowa ul. Kostrzyńskiej przez firmę Budimex S.A. W czwartek 25 lipca wykonawca przystąpi do kolejnego etapu robót. Tym razem zajmie północno-wschodnią część skrzyżowania ul. Kostrzyńskiej, Dobrej i Warzywnej. Będzie to ostatni podetap prowadzący do przebudowy skrzyżowania. Ruch na skrzyżowaniu nadal będzie kierowany za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Utrudnienia mają potrwać do końca sierpnia.

Z uwagi na ograniczoną przejezdność na skrzyżowaniu dla pojazdów ciężarowych powyżej 3,5 t nie będzie możliwości bezpośredniego skrętu w lewo z ulicy Dobrej w Kostrzyńską ( w kierunku centrum). W celu przejazdu w kierunku ul. Tartacznej czy siedziby MZK wyznaczony zostanie krótki objazd, polegający na wykonaniu zawracania na pętli autobusowej przy ul. Warzywnej.

W czwartek zmieniona zostanie również organizacja ruchu na Kostrzyńskiej w okolicy ul. Górnej i mleczarni. Zajęty zostanie kolejny odcinek ul. Kostrzyńskiej o długości około 85 m, od ulicy Kostrzyńskiej bocznej do Górnej. Prace prowadzone będą na połowie jezdni, przy zachowaniu ruchu wahadłowego, sterowanego za pomocą sygnalizacji świetlnej.

AKTUALIZACJA

godz. 15. 30 - Wykonawca Kostrzyńskiej poinformował, że kolejny etap prac drogowych na tej ulicy rozpocznie się w czwartek 25 lipca, a nie jak wcześniej informował w środę 24 lipca.. W czwartek nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Kostrzyńskiej, Dobrej i Warzywnej. Wykonawca planuje zająć północno – wschodnią część skrzyżowania (od strony parku). Autobusy linii T2, T4, 119, 401 oraz linii nocnych będą dodatkowo zatrzymywać się (w obu kierunkach) na przystanku przy ulicy Warzywnej - napisał w komunikacje Urząd Miasta Gorzowa.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości