Kolejny etap przebudowy Śląskiej i nowa trasa autobusów MZK

21 lipca 2019, 10:30
fot. gorzowianin.com
We wtorek 23 lipca rozpocznie się kolejny etap przebudowy ul. Śląskiej. Prace obejmą odcinek od pętli autobusowej do ul. Jasnej. Tym samym kierowcy muszą liczyć się ze zmienioną organizacją ruchu. Również autobusy MZK pojadą zmienioną trasą.

Pod koniec czerwca ruszyła przebudowa ul. Śląskiej. Firma Infrakom z Kościana zajęła się na początek odcinek od Wału Poprzecznego do pętli autobusowej. Natomiast we wtorek 23 lipca wykonawca przystąpi do kolejnego etapu robót.

Tym razem firma zajmie się pracami na odcinku od pętli autobusowej do skrzyżowania z ul. Jasną włącznie ze skrzyżowaniem. To oznacza zmiany w organizacji ruchu oraz zmianę trasy kursowania autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Przy ul. Fabrycznej na odcinku od ronda ks. Sadownika w kierunku ul. Waryńskiego oraz na ul. Waryńskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Natomiast ul. Fabryczna na odcinku od Waryńskiego do Wału Poprzecznego pozostanie dwukierunkowa.

Wprowadzony zostanie objazd z ul. Śląskiej do ul. Waryńskiego przez ul. Budowlanych i Fabryczną. Ze względu na lokalizację przystanków autobusowych i miejsc postojowych dla autobusów oraz nową ich trasę, wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania po prawej stronie ul. Fabrycznej oraz po lewej stronie ul. Waryńskiego.

Na trasie objazdu autobusów wyznaczone zostaną przystanki zastępcze na Fabrycznej (zaraz za rondem ks. Sadownika oraz za skrzyżowaniem z Budowlanych) a także na Waryńskiego.

Z uwagi na zamknięte skrzyżowanie ul. Śląska – Jasna wykonana zostanie tymczasowa droga dojazdowa, umożliwiająca wjazd ze Śląskiej w Jasną. Dodatkowo prace będą odbywały się także na odcinku od ul. Waryńskiego do ul. Towarowej na ciągach pieszych po północnej stronie ulicy Śląskiej.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x