Wiadomości

Niewybuchy znalezione w stawie

19 lipca 2019, 18:18
fot. czytelnik
Straż pożarna podczas osuszania stawu w Wawrowie koło Gorzowa natknęła się na niewybuchy. Okazało się, że na dnie stawu znajdowały dwa granaty. Na miejsce została wezwana policja oraz patrol saperski.

W piątkowe popołudnie 19 lipca po godz. 17 strażacy z OSP Wawrów prowadzili działania na terenie stawu w centrum miejscowości. Podczas osuszania stawu strażacy natknęli się na niewybuchy.

- Straż pożarna powiadomiła dyżurnego gorzowskiej policji o tym, że podczas prac prowadzonych na stawie w centrum Wawrowa doszło do odnalezienia niewybuchów. Na dnie stawu znaleziono prawdopodobnie dwa granaty z czasów II wojny światowej. Na miejsce został wysłany patrol, który zabezpiecza teren do momentu przyjazdu saperów, którzy podejmą niewybuchy – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Jak podkreślają policjanci, nie ma zagrożenia dla mieszkańców pobliskich domów. Teren na którym znaleziono granaty został odgrodzony taśmą. Informację o akcji straży pożarnej i policji otrzymaliśmy od czytelnika pod numerem telefonu 45 00 66 400.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości