Co z budową parkingu przy stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni?

19 lipca 2019, 11:06
fot. Anna Kluwak
Od dwóch lat podróżni mogą korzystać ze stacji kolejowej Gorzów Wielkopolski Wschodni. Miasto zapowiadało, że wybuduje w pobliżu stacji parking z prawdziwego zdarzenia, tak aby można było zostawić swoje auto w komfortowych warunkach. Póki co, kierowcy wciąż korzystają z dzikiego parkingu.

W 2017 roku prezydent Jacek Wójcicki zapowiadał, że w rejonie stacji kolejowej Gorzów Wielkopolski Wschodni zostanie wybudowany parking z prawdziwego zdarzenia, tak aby podróżni mogli zostawić swoje auta w komfortowych warunkach. Obecnie kierowcy zostawiają swoje auta na terenie, który jest po prostu dzikim parkingiem – teren jest nierówny, a w deszczowe dni jest pełen kałuż i błota.

Miasto miało wówczas dojść do porozumienia z PKP PLK, tak aby prace przy budowie parkingu w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku kolejowego oraz po drugiej stronie ulicy, na nieutwardzonym terenie byłego szpitala ruszyły jeszcze w 2017 roku. Jednak do tej pory nic się w tej sprawie nie zmieniło i kierowcy parkują, gdzie tylko mogą.

Portal gorzowianin.com zwrócił się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniem czy miasto zrezygnowało z inwestycji, ponieważ od dwóch lat nie ruszyły żadne prace w okolicach stacji kolejowej. Urzędnicy odpowiadają, że miasto nie rezygnuje z budowy parkingu, ale inwestycja musiała zostać odłożona w czasie.

- Racjonalne gospodarowanie funduszami miejskimi przeznaczonymi na inwestycje oraz konieczność koordynowania prac w mieście powodują, że plac na razie nie jest remontowany. Ponadto PKP Polskie Koleje Państwowe tworzą studium wykonalności linii kolejowej 203, które to studium uwzględnia też obszar stacji kolejowej Gorzów Wielkopolski Wschodni. W tej sytuacji racjonalne gospodarowanie środkami publicznymi nakazuje wstrzymanie się z pracami – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Ponadto kolejnymi inwestycjami, które mają wpływ na budowę parkingu jest przebudowa ul. Spichrzowej i połączenie jej z ul. Teatralną, która obejmie również okolice przystanku kolejowego. A także budowa Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, dzięki której uporządkowany zostanie obszar po drugiej stronie ulicy.

To oznacza, że jeszcze przez jakiś czas kierowcy będą musieli sobie jakoś radzić i zostawiać auta, tam gdzie to możliwe, często w kiepskich warunkach, zwłaszcza w deszczowe dni.

Fotoreportaż


1/6 Dziki parking przy stacji Gorzów Wschodni

1/6 Dziki parking przy stacji Gorzów Wschodni

2/6 Dziki parking przy stacji Gorzów Wschodni

2/6 Dziki parking przy stacji Gorzów Wschodni

3/6 Dziki parking przy stacji Gorzów Wschodni

3/6 Dziki parking przy stacji Gorzów Wschodni

4/6 Dziki parking przy stacji Gorzów Wschodni

4/6 Dziki parking przy stacji Gorzów Wschodni

5/6 Dziki parking przy stacji Gorzów Wschodni

5/6 Dziki parking przy stacji Gorzów Wschodni

6/6 Dziki parking przy stacji Gorzów Wschodni

6/6 Dziki parking przy stacji Gorzów Wschodni

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości