Zmiany na Kazimierza Wielkiego

16 lipca 2019, 20:58
fot. archiwum
W środę wykonawca przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego przystąpi do kolejnego etapu prac. Tym razem z ruchu zostanie wyłączony odcinek od skrzyżowania z ul. Kukuczki do ul. Czarnieckiego. Utrudnienia potrwają do końca wakacji.

Wykonawca przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego firma Eurovia Polska przystąpi w środę 17 lipca do kolejnego etapu prac. Tym razem wyłączony z ruchu zostanie odcinek od skrzyżowania z ul. Kukuczki do ul. Czarnieckiego. Zachowując przy tym przejazd przez skrzyżowanie ul. Czarnieckiego i Kazimierza Wielkiego. Prace na tym etapie potrwają do końca sierpnia.

W związku z pracami kierowcy chcący jechać w stronę ul. Roosevelta będą musieli korzystać z objazdów przez ul. Czarnieckiego, Puszkina oraz Żwirki Wigury. Z objazdów będą korzystać również autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji. Autobusy linii T2, a także 503 i 505 pojadą objazdem ulicami Puszkina (od skrzyżowania z ul. Czarnieckiego) oraz Żwirki i Wigury, następnie od przystanku Chodkiewicza przy ul. Kazimierza Wielkiego powrócą na obowiązującą trasę.

W związku z tym przystanki Kilińskiego i Piaski na ul. Kazimierza Wielkiego oraz przystanek Piaski na ul. Czarnieckiego zostaną zawieszone, a na ul. Puszkina zostaną ustawione przystanki tymczasowe – przy skrzyżowaniu z ul. Czarnieckiego odpowiednik przystanku Piaski oraz w okolicach skrzyżowania z ul. Kilińskiego odpowiednik przystanku Kilińskiego.

Dojazd do ul. Kukuczki odbywać się będzie po jezdni bocznej przy posesjach nr 41 – 63, gdzie wykonawca przygotuje poszerzenia drogi w celu wprowadzenia ruchu dwukierunkowego. Ponadto zostanie udostępniony dla ruchu wyjazd z ul. Chodkiewicza od strony kościoła, a na jezdni wspomagającej przy pogotowiu i Urzędzie Stanu Cywilnego przywrócony zostanie ruch jednokierunkowy.

Organizacja ruchu na pozostałych odcinkach ul. Kazimierza Wielkiego pozostaje bez zmian. Na odcinku od ul. Żwirki Wigury do Pałacu Ślubów nadal funkcjonować będzie jako jednokierunkowa z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. Na odcinku od ul. Kukuczki do ul. Okrzei ruch będzie odbywał się wyłącznie po jezdni bocznej dwukierunkowo.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x