Wiadomości

Pijany kierowca ciężarówki cofał na S3 [FILM]

15 lipca 2019, 12:46
fot. Lubuska policja
W poniedziałek policjanci z Gorzowa prowadzili działania na drodze ekspresowej S3 w rejonie MOP Marwice. Policjanci sprawdzali wszystkie ciężarówki i autobusy. Tej kontroli chciał uniknąć 37-letni kierowca ciężarówki, który próbował cofać na ekspresówce. Okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu.

W poniedziałek 15 lipca policjanci gorzowskiej drogówki prowadzili działania na drodze ekspresowej S3, w miejscu obsługi podróżnych Marwice. Funkcjonariusze kontrolowali przede wszystkim kierowców ciężarówek i autokarów.

- Policjanci zwracali szczególną uwagą na zachowanie za kierownicą, styl jazdy czy właściwy stan techniczny pojazdów. Dlatego też id wczesnych godzin porannych do południa na MOP Marwice zjeżdżały wszystkie ciężarówki, busy oraz autokary – opowiada Marzena Śpiewak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policyjnej kontroli chciał uniknąć 37-letni mężczyzna kierujący ciężarowym volvo. Kierowca zaczął cofać na drodze ekspresowej, blisko dwa kilometry przed MOP Marwice i chciał zjechać na węźle Gorzów Północ, aby tym samym ominąć kontrolę.

- Natychmiastowa reakcja policjantów pozwoliła na zatrzymanie kierowcy, który jak się okazało miał blisko promil alkoholu. Mężczyźnie zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania, a on sam za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – komentuje Śpiewak.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości