Przeciekający dach remizy OSP

15 lipca 2019, 12:07
fot. OSP Janczewo
Niedługo minie rok, jak strażacy ochotnicy z Janczewa czekają na remont dachu swojej remizy. Tymczasowe przykrycie dachu plandeką, która miała chronić przed deszczem stało się rozwiązaniem długoterminowym. Niestety po takim czasie plandeka już nie spełnia swojej roli i dach dalej przecieka.

Na co dzień ratują ludzkie życie, wyjeżdżają do pożarów, wypadków czy też pomagają przy usuwaniu skutków burz i intensywnych opadów deszczu. Zazwyczaj to właśnie oni są pierwsi na miejscu zdarzenia – mowa tutaj o strażakach ochotnikach. Jak się okazuje, sami też mają problemy.

Chodzi o strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Janczewie. Strażacy od blisko roku zmagają się z przeciekającym dachem swojej remizy. Tymczasowym rozwiązaniem miało być przykrycie dachu plandeką, bo miał ruszyć remont. Jednak plandeka wisi już kilkanaście miesięcy, przez co jest dziurawa jak sito, więc dach dalej przecieka.

O swojej sytuacji strażacy z OSP Janczewo poinformowali w niedzielne popołudnie 14 lipca wrzucając do sieci nagranie z remizy, na którym widać jak dach przecieka. Kilkanaście minut opadów deszczu wystarczyło, aby z sufitu zaczęła kapać woda na samochody i sprzęt znajdujący się w remizie.

- Pokazaliśmy to nagranie, bo mieliśmy już dosyć sytuacji w jakiej się znajdujemy. Reakcja władz gminy była błyskawiczna. Dzisiaj spotkałem się z wójtem i obiecano nam, że dach zostanie przykryty drugą plandeką do czasu remontu. Ta pierwsza po prawie roku jest dziurawa i przecieka. Niestety remont był odkładany w czasie przez różne problemy które się pojawiły. Był to brak zgody konserwatora zabytków na remont w takim zakresie jak proponowała gmina czy też zmiana władz gminy Santok w związku z wyborami samorządowymi – opowiada Piotr Pernal, prezes OSP Janczewo.

Nowa plandeka powinna zostać założona na dach w ciągu najbliższych dni. Gmina musi znaleźć materiał odpowiedni do przykrycia dachu oraz załatwić podnośnik, ponieważ remiza OSP Janczewo jest wysokim budynkiem i bez podnośnika się nie odbędzie.

Strażacy będą musieli przemęczyć się z plandeką na dachu jeszcze kilka miesięcy, ponieważ władze gminy Santok ogłosiły przetarg na roboty budowlane dopiero 10 lipca 2019 roku. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, to dach remizy powinien zostać wyremontowany do 15 października 2019 roku.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x