Gorzów: Psia polana w parku Górczyńskim

11 lipca 2019, 12:43
fot. archiwum
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się budową nowego wybiegu dla psów w parku Górczyńskim. Nowy wybieg ma zostać zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego 2019.

Obecnie w parku Górczyńskim funkcjonuje już wybieg dla psów, ale jest on zbyt mały i według właścicieli psów nie spełnia swojej roli. Dlatego też w ramach budżetu obywatelskiego 2019 roku został złożony wniosek o budowę „Psiej polany w parku Górczyńskim”. Ten pomysł zdobył poparcie wśród mieszkańców i inwestycja zostanie zrealizowana.

Miasto szuka właśnie firmy, która zajmie się budową nowe wybiegu dla psów. Firmy mogą składać swoje oferty magistracie do środy 17 lipca. Psia polana zostanie zlokalizowana w dole parku Górczyńskiego od strony ul. Górczyńskiej i ul. Walczaka i zostanie ogrodzona.

Na terenie wybiegu dla psów zostanie ustawionych 8 elementów zabawowo-wyczynoych dla psów takich jak pochylnia ruchoma mała, skośnia mała prosta, pochylnia łamana mała, talerzyki, słupki do slalomu, skok przez płotek, skok przez oponę, kłody z wycinki oraz tunel z betonowych kręgów.

Do tego pojawią się ławki, kosze na śmieci oraz kosze na psie odchody, skrzynka z dozownikiem na worki do odchodów oraz betonowe poidło dla psów. Będzie również tablica z regulaminem oraz możliwością umieszczania ogłoszeń, a także tabliczki na ogrodzeniu edukujące o sprzątaniu po swoich pupilach. W planach jest również częściowa wymienia nawierzchni trawiastej na piasek, natomiast w miejscach gdzie pojawią się elementy zabawowo-wyczynowe dla psów będzie żwir.

Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, to wybieg dla psów powinien zostać wybudowany do 31 października 2019 roku.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x