Praca jakiej szukasz

Zejdź pod ziemię na Kwadracie

11 lipca 2019, 10:47
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
W maju odbyło się uroczyste otwarcie szczeliny przeciwlotniczej z czasów II wojny światowej, która znajduje się na Kwadracie. Teraz władze Gorzowa zapraszają chętnych mieszkańców do bezpłatnego odwiedzania atrakcji w każdy wtorek w lipcu i w sierpniu. Chętne osoby muszą wcześniej zgłosić się do Miejskiego Centrum Kultury.

Po prawie dwóch latach od odkrycia schronu, a właściwie szczeliny przeciwlotniczej z czasów II wojny światowej na Kwadracie odbyło się uroczyste otwarcie atrakcji skrytej pod ziemią. Prezydent Jacek Wójcicki podczas otwarcia, które odbyło się w maju zapowiedział, że schron będzie dostępny do zwiedzania dla chętnych mieszkańców i turystów.

Dlatego też od wtorku 16 lipca schron będzie otwarty dla zwiedzających. Będzie tak w każdy wtorek w lipcu i w sierpniu. Chętne osoby będą mogły zejść pod ziemię na Kwadracie w godz. od 12 do 14. Jednak, aby to zrobić trzeba wcześniej zgłosić się pod numerem telefonu 95 720 2911 do sektretariatu Miejskiego Centrum Kultury. Zwiedzanie będzie bezpłatne, natomiast przewodnikami będą pracownicy MCK.

Dla zwiedzających powstała opracowana przez Muzeum Lubuskie oraz Wydział Kultury Urzędu Miasta kompleksowa informacja na temat obiektu i jego historii, którą otrzyma każdy odwiedzający. Ponadto w obiekcie zostały zamontowane, specjalnie przygotowane w języku polskim i niemieckim, tablice informacyjne.

Obiekt został oświetlony, została wykonana wentylacja oraz niezbędna izolacja. Do schronu zostały wykonane dwa zejścia, które są zamykane na kłódkę i wyposażone w drabiny. Natomiast każda schodząca pod ziemię osoba dostaje kask ochronny na głowę.


Podziel się

Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x