Praca jakiej szukasz

94-latek oszukany „na wnuczka”

10 lipca 2019, 11:39, red
fot. archiwum
Policjanci z Gorzowa zajmują się sprawą 94-letniego mężczyzny, który został oszukany i stracił 20 tys. zł. Senior uwierzył w historię o wypadku członka rodziny i przekazał oszustom gotówkę.

Policjanci po raz kolejny przestrzegają mieszkańców przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą „na wnuczka”. Sprawcy tego typu oszustw są bezwzględni, wykorzystują często nieporadność czy krytyczne położenie seniorów, którzy w dobrej wierze starają się pomóc. Coraz więcej starszych osób nie daje się oszukać, jednak wciąż są osoby które wierzą w historie przedstawiane przez oszustów.

Wśród ofiar znalazł się 94-letni mieszkaniec Gorzowa, który w poniedziałek 8 lipca odebrał telefon od osoby podającej się za członka rodziny. Osoba ta poinformowała, że miała kolizję i potrzebuje 20 tysięcy złotych. Do przekazania pieniędzy doszło tego samego dnia. O tym, że został oszukany, 94-latek zorientował się po fakcie.

- Jeżeli odbierzemy podejrzany telefon od osoby podającej się za wnuczka czy policjanta z prośbą czy żądaniem wpłaty pieniędzy na wskazane konto, możemy podejrzewać, że mamy do czynienia z oszustem. Przestrzegamy przed pochopnym podejmowaniem decyzji i przypominamy, że policjanci nigdy nie żądają od nikogo wpłaty pieniędzy na wskazane konta – podkreśla Marzena Śpiewak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Podziel się

Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x