Wiadomości

W końcu doczekamy się remontu stadionu lekkoatletycznego?

8 lipca 2019, 11:26, ak
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa otrzymają 5 mln zł dofinansowania z ministerstwa sportu na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego. To oznacza, że magistrat będzie musiał poszukać pieniędzy na inwestycję, która łącznie może kosztować blisko 13 mln zł.

O modernizacji stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego mówiło się od wielu lat. Jego przebudowę zapowiadał jeszcze poprzedni prezydent Tadeusz Jędrzejczak, jednak na zapowiedziach się skończyło. Również prezydent Jacek Wójcicki planował modernizację stadionu i w 2017 roku starał się o 50% dofinansowanie inwestycji przez ministerstwo sportu. Jednak i to zakończyło się niepowodzeniem. Dlatego też miasto odłożyło na później modernizację stadionu.

W poniedziałek 8 lipca poseł do parlamentu europejskiego Elżbieta Rafalska ogłosiła, że ministerstwo sportu przyznało dodatkowe pieniądze dla Gorzowa i miasto otrzyma 5 mln zł dofinansowania na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego.

- Mam nadzieję, że prezydent Jacek Wójcicki będzie umiał mądrze wykorzystać te pieniądze. Jest to stadion, na który czekają sportowcy, zarówno ci pełnosprawni, jak i niepełnosprawni – podkreślała Elżbieta Rafalska.

Według szacunków modernizacja stadionu LA ma kosztować blisko 13 mln zł. Natomiast nowy stadion lekkoatletyczny ma mieć 8-torową bieżnię z tartanu, płytę do rzutu oszczepem i młotem oraz do pchnięcia kulą, a do tego skocznię do skoku w dal.

- Miasto długo zabiegało o możliwość zrealizowania tej inwestycji. Dlatego bardzo cieszymy się z dofinansowania do przebudowy stadionu lekkoatletycznego. To kolejny ważny krok w rozwoju naszego miasta, jego infrastruktury, bazy sportowej. Ten krok wpisuje się w obraz miasta o bogatych tradycjach sportowych. Ta przebudowa będzie wymagała wygospodarowania środków z budżetu miasta i to stanie się w tej chwili najważniejszym zadaniem – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości