Zmarzlik odpadł w półfinale

6 lipca 2019, 21:30, speedwaynews.pl
Patryk Dudek i Leon Madsen poza półfinałami, Bartosz Zmarzlik tuż nad kreską, ale zakończył turniej z ośmioma punktami. Czwarta runda cyklu Grand Prix w Hallstavik nie należała do ścisłej czołówki cyklu. Triumfował Emil Sajfutdinow!

Jakkolwiek cała trójka nie zaliczy zawodów do najbardziej udanych, występ Duńczyka i Polaków były zupełnie inne. Madsen wygrał dwa biegi, ale ogólnie potwornie męczył się na szwedzkiej ziemi i w pozostałych gonitwach dorzucił tylko punkt. Dudek i Zmarzlik jechali miernie, ale równo. Żaden z nich nie dowiózł do mety choćby jednej trójki.

Cały turniej był zresztą potwornie wyrównany. Na plus w rundzie zasadniczej wyróżnili się tylko Emil Sajfutdinow i Martin Vaculík. Trzeci Matej Žagar zdobył 9 punktów, trzynasty Antonio Lindbäck – 6, czternasty Artiom Łaguta – 5. Pomijając kilka biegów, ścisk w tabeli nie przekładał się jednak na wielkie emocje na torze. Ściganie zrobiło się dopiero w końcówce.

Tym razem honoru Polaków bronił Maciej Janowski. „Magic”, triumfator rundy w Hallstavik sprzed roku, wygrał swój bieg półfinałowy i wjechał do decydującej gonitwy dnia. Tamj zmierzył się z: Emilem Sajfutdinowem, Maxem Fricke i Martinem Vaculíkiem. Tam najlepszy okazał się jednak Rosjanin!

czytaj więcej na portalu speedwaynews.pl, w artykule pt.: Pogrom czołówki w Hallstavik. Sajfutdinow wygrywa i dogania liderów!


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x