Wiadomości

Dlaczego sygnalizacja nie działa od miesiąca?

5 lipca 2019, 10:12, red
fot. archiwum
Mieszkańcy Gorzowa dopytują się dlaczego od 5 czerwca nie działa sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przy Al. Konstytucji 3 Maja i ul. Asnyka. Wszystko przez samochód ciężarowy, który uderzył w słup i zniszczył szafę sterowniczą sygnalizacji.
- Od ponad miesiąca przy skrzyżowaniu Al. Konstytucji 3 Maja i ul. Asnyka nie działają światła. W zeszłym roku doszło tam do dwóch śmiertelnych wypadków, a kierowcy nie mając świateł pędzą jak szaleni. Trudno tam też ostatnio o spotkanie patrolu policji. Czy miasto prosi się o kolejną tragedię? - napisała w wiadomości do portalu czytelniczka Kinga.

Sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych nie działa tam od 5 czerwca. Wszystko przez to, że doszło wówczas do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego marki mercedes. Kierowca ciężarówki uderzył najpierw w osobowego volkswagena, który przepuszczał pieszych na pasach, a następnie słup sygnalizacji świetlnej. Zaniepokojeni mieszkańcy dopytują się dlaczego od tamtego czasu światła nie są naprawione.

- Samochód ciężarowy zniszczył całkowicie szafę sterowniczą sygnalizacji. Aktualnie, co jest konieczne w przypadku samorządu trwają procedury wyłonienia wykonawcy, który zamówi u producenta nową szafę sterowniczą, zamontuje ją oraz naprawi inne uszkodzone elementy sygnalizacji. Dodatkowo, trwa proces likwidacji szkody w towarzystwie ubezpieczeniowym – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Urzędnicy tłumaczą, że podjęli wszelkie działania, aby sygnalizacja świetlna została naprawiona jak najszybciej. Jednak są pewne procedury, których nie mogą ominąć, dlatego trwa to już ponad miesiąc.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości