Wiadomości

Przemysłówka w końcu zostanie wyremontowana

27 czerwca 2019, 09:32, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa w końcu rozstrzygną przetarg na remont budynku Przemysłówki. Wszystko przez to, że po raz pierwszy to przetargu zgłosiły się firmy, które nie przekraczają budżetu przeznaczonego na inwestycję. Wieżowiec zostanie przebudowany za kwotę 6,9 mln mln zł.

Budynek „Przemysłówki” przy ul. Wełniany Rynek 18 został kupiony przez władze Gorzowa we wrześniu 2016 roku za 5 mln 900 tys. zł. Chociaż miasto ogłaszało już kilka przetargów na remont budynku, to wszystkie kończyły się fiaskiem. Wszystko przez to, że albo nie było w ogóle chętnych do zajęcia się remontem lub jeżeli były już oferty, to znacznie przewyższały założony przez miasto budżet.

Teraz po raz pierwszy, do przetargu wpłynęły oferty, które mieszczą się w budżecie. Miasto miało przeznaczone na przebudowę Przemysłówki 7 mln 154 tys. zł. Natomiast do przetargu wpłynęły trzy oferty. Dwie z nich były poniżej budżetu, a trzecia nieznacznie przekraczała kwotę na realizację inwestycji. Najtańszą ofertę złożyła firma UB Szałata z Poznania na kwotę 6 mln 973 tys. zł, kolejną ofertę złożyło konsorcjum firm z Gorzowa Sebastian Szymański "Selektor" i BLR SP na kwotę 6 mln 990 tys. zł. Z kolei najdroższą ofertę przedstawiła firma Usługi Ogólnobudowlane PAK-BUD Zbigniew Pakuła z Gorzowa na kwotę 7 mln 481 tys. zł.

Władze miasta rozstrzygną przetarg i wybiorą najtańszą ofertę, którą złożyła firma UB Szałata z Poznania na kwotę 6 mln 973 tys. zł. To o 181 tys. zł mniej, niż zakładało miasto. Tym samym wykonawca będzie miał 12 miesięcy od podpisania umowy na prace budowlane, które obejmą przebudowę piętra 4, 5 i 6 według dokumentacji projektowej obejmującej etap I oraz piętra 7 według dokumentacji projektowej obejmującej etap II i uzyskania pozwolenia na ich użytkowanie wraz z niezbędnymi robotami na pozostałych kondygnacjach. Remontu ma doczekać się również piwnica, parter, piętro 1, 2, 3, 8 i 9. 

W ramach prac, wykonawca będzie musiał przeprowadzić m.in. rozbiórkę ścian i stropów, wymienić instalacje elektryczne, gazowe czy wodno-kanalizacyjne. A do tego wymienić system oddymiania i przeciwpożarowy. Następnie wybudować nowe ściany działowe, położyć posadzki, nowe parapety, wymienić drzwi i okna. A to tylko niewielka część prac, bo roboty będzie znacznie więcej.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości