Poślizg w otwarciu skrzyżowania

26 czerwca 2019, 11:21, ak
fot. archiwum
Dopiero w czwartek przejedziemy dwoma pasami ul. Chrobrego. Wykonawca po raz kolejny przełożył termin otwarcia obu jezdni na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Sikorskiego w Gorzowie.

Nie ma etapu przebudowy ul. Sikorskiego, który by nie miał poślizgu. Tak samo jest ze skrzyżowaniem ul. Chrobrego i Sikorskiego. Skrzyżowanie miało być przejezdne w połowie maja, jednak i ten termin nie został dotrzymany.

Według ostatnich zapowiedzi obie jezdnie ul. Chrobrego na skrzyżowaniu z ul. Sikorskiego miały być przejezdne w poniedziałek 24 czerwca, następnie wykonawca przełożył otwarcie jezdni w nocy z wtorku 25 czerwca na środę 26 czerwca. Jednak i to nie doszło do skutku.

Według najnowszych deklaracji obie jezdnie ul. Chrobrego zostaną otwarte dla kierowców w czwartek 27 czerwca. Wszystko przez upały. Wykonawca tłumaczy, że prace związane z wylewaniem asfaltu musiał prowadzić w godzinach wieczornych i nocnych.

Tym samym kierowcy od czwartku 27 czerwca mogą spodziewać się nowej organizacji ruchu przy katedrze. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu do jazdy prosto na każdej z jezdni.

Niestety w dalszym ciągu nie będzie można skręcić z ul. Chrobrego w ul. Sikorskiego. Natomiast piesi będą mieli do dyspozycji jedno przejście przez ul. Chrobrego, zlokalizowane w południowej części skrzyżowania. Będzie ono obsługiwane przez sygnalizację świetlną.

Otwarcie dwóch jezdni ul. Chrobrego, nie oznacza końca prac w obrębie skrzyżowania ul. Chrobrego i Sikorskiego. Wykonawca w najbliższych dniach będzie prowadził prace na peronach i zatokach autobusowych. W związku z tym przystanki autobusowe przy ul. Chrobrego pozostaną w niezmienionej lokalizacji - przy Titanicu oraz za ulicą Wodną.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości