Wiadomości

Wiemy, gdzie pojawią się półpodziemne pojemniki na śmieci

22 czerwca 2019, 13:53, red
Związek Celowy Gmin MG-6 szykuje się do budowy 8 gniazd półpodziemnych pojemników na śmieci, które pojawią się w czterech lokalizacjach na terenie Gorzowa. Inwestycja ma poprawić nie tylko efektywność segregowania, ale przede wszystkim estetykę otoczenia, ponieważ obecne śmietniki stojące na chodnikach po prostu szpecą okolicę.

Od dłuższego czasu Związek Celowy Gmin MG-6 szykował się do realizacji inwestycji, w ramach której na terenie Gorzowa i okolicznych gmin zostaną wybudowane podziemne i półpodziemne pojemniki na odpady. Teraz plan powoli wchodzi w życie, bo radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta Gorzowa mają podjąć uchwałę w sprawie nieodpłatnego użyczenia terenu ZCG MG-6 na okres 10 lat pod budowę półpodziemnych pojemników na śmieci.

Związek planuje łącznie wybudować 13 gniazd pojemników półpodziemnych na odpady komunalne, z czego 8 gniazd pojemników zostanie zlokalizowanych na terenie Gorzowa, pozostałe będą wybudowane na terenie gmin.

W Gorzowie półpodziemne pojemniki pojawią się przy ul. Łokietka, Dąbrowskiego, Obotryckiej i ul. Dworcowej. Na budowę półpodziemnych pojemników urzędnicy mają przeznaczone 680 tys. zł. Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

- Rozwiązanie ma na celu schowanie pod powierzchnią ziemi pojemników, w których gromadzone będą odpady z jednoczesnym wyniesieniem ponad powierzchnię ziemi wyłącznie punktów wrzutu odpadów. Ukryta zamknięta konstrukcja sprzyja środowisku naturalnemu. Budowa pojemników półpodziemnych i podziemnych na terenie miasta Gorzowa będzie przeprowadzona w miejscach, gdzie dojazd do posesji jest utrudniony, bądź niemożliwy ze względu na istniejącą zabudowę. A także w miejscach jest jest zbyt duża ilość pojemników po wprowadzeniu systemu segregacji z podziałem na pięć frakcji, co niekorzystanie wpływa na estetykę miasta - tłumaczy Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Ale to nie wszystko. ZCG MG-6 planuje ponadto przy ul. Fieldorfa-Nila budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych o powierzchni 1500 m.kw., tak aby mieszkańcy os. Górczyn, Manhattan czy Dolinki nie musieli jechać aż na Chróścik, aby oddać odpady budowlane czy też zużyte baterie lub zużyte opony. Oprócz tego, ZCG MG-6 chce wybudować po jednym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów w każdej gminie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości