Wiadomości

Biegacze opanują Gorzów

21 czerwca 2019, 09:30
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
W niedzielę na ulicach Gorzowa odbędzie się bieg „VI Gorzowska Nadwarciańska Dycha”. Uczestnicy wystartują z nadwarciańskiego bulwaru przy ul. Nadbrzeżnej i pobiegną na Zawarcie. W związku z imprezą zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Po raz 6. w Gorzowie odbędzie się bieg Gorzowska Nadwarciańska Dycha. Impreza na którą przyjeżdżają setki biegaczy odbędzie się w niedzielę 23 czerwca. Bieg wystartuje o godz. 10 z ul. Nadbrzeżnej, jednak już od godz. 6 rano zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

W niedzielę w godz. od 6 rano do godz. 17 zamknięta dla ruchu zostanie ulica Nadbrzeżna (na odcinku od „Wildom-u” do mostu Staromiejskiego). Natomiast od godziny 9 sukcesywnie czasowo zamykane będą kolejne ulice, którymi wyznaczono bieg: Fabryczna, Sielska, Waryńskiego oraz odcinki ulicy Kwiatowej i Spokojnej (od Sielskiej do Śląskiej).

Ponadto zaplanowano również zamknięcia połowy jezdni następujących ulic: mostu Staromiejskiego (pasy ruchu w kierunku Zawarcia), ul. Przemysłowej (od parku do ronda św. Jerzego – pas w kierunku centrum handlowego Nova Park,) ul. Spichrzowej (od ul. Garbary do mostu Staromiejskiego – pas ruchu po stronie estakady kolejowej) oraz ul. Śląskiej (na odcinku od ul. Wawrzyniaka do ul. Spokojnej).

Na rondzie świętego Jerzego możliwy będzie wyłącznie przejazd w kierunku centrum miasta (od ul. Grobla i od ul. Przemysłowej). Na ul. Spichrzowej ruch jednokierunkowy dopuszczony będzie od ul. Garbary do mostu Staromiejskiego. Będzie to jedyny dojazd do ulic zamkniętych od strony ulicy Sikorskiego (ulic: Garbary, Dworcowej, Młyńskiej, Zaułek, Łazienki).

Natomiast na odcinku ulicy Śląskiej od ul. Spokojnej do ul. Wawrzyniaka połowa jezdni wydzielona zostanie dla biegaczy, natomiast drugą połową jezdni policja wahadłowo przepuszczać będzie pojazdy.

Przewiduje się, że najpóźniej do godziny 13 nastąpi przywrócenie stałej organizacji ruchu na ulicach, gdzie odbywał się bieg. Dokładna godzina uzależniona jest od tempa najwolniejszych uczestników biegu.

Jak jechać?

Przejazd z centrum miasta na osiedle Zawarcie, z uwagi na zamknięcie połowy mostu Staromiejskiego, możliwy będzie wyłącznie Trasą Nadwarciańską, natomiast przejazd do centrum miasta z Zawarcia możliwy będzie ulicą Śląską – Wawrzyniaka – Kolejową – Przemysłową przez rondo św. Jerzego i most Staromiejski. Z tras objazdu korzystać będą również autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji kursujące na pętlę Śląska Pole – Golfowe (np. linie 101, 111, 125). Na ulicy Śląskiej, Wawrzyniaka i Woskowej wyznaczone zostaną tymczasowe przystanki autobusowe.

Podobnie autobusy jadące z centrum w kierunku Zakanala (np. linie 100, 103, 107, 112, 118, 127, 134) przejadą Trasą Nadwarciańską, ul. Zieloną, ul. Grobla i powrócą na stałą trasę.

Trasa biegu

Start ulica Nadbrzeżna – most Staromiejski – rondo Św. Jerzego – Fabryczna – Waryńskiego – Śląska – stadion żużlowy - Kwiatowa – Sielska – Spokojna – Śląska – Wawrzyniaka – Przemysłowa – rondo Św. Jerzego – most Staromiejski – Spichrzowa – i meta przy ul. Nadbrzeżnej. Biegacze przebiegną trasą dwukrotnie, pokonując łącznie dystans 10 km, czyli dwie pętle po 5 km.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości