Wiadomości

Co z remontem Przemysłówki?

20 czerwca 2019, 13:27, red
fot. archiwum
Miasto po raz kolejny ogłosiło przetarg na przebudowę budynku Przemysłówki w centrum Gorzowa. Wszystkie poprzednie przetargi musiały zostać unieważnione, ponieważ albo nie było chętnych lub oferty firm były zbyt wysokie. Budynek został kupiony prawie 3 lata temu za blisko 6 mln zł.

Budynek „Przemysłówki” przy ul. Wełniany Rynek 18 został kupiony przez władze Gorzowa we wrześniu 2016 roku za 5 mln 900 tys. zł. Od tamtego czasu nic tam się nie działo, nie licząc parteru budynku, który został wydzierżawiony przez parafię katedralną i została tam stworzona tymczasowa kaplica na czas remontu katedry.

Chociaż miasto ogłaszało już kilka przetargów na remont budynku, to wszystkie kończyły się fiaskiem. Wszystko przez to, że albo nie było w ogóle chętnych do zajęcia się remontem lub jeżeli były już oferty, to znacznie przewyższały założony przez miasto budżet.

Teraz magistrat po raz kolejny ogłosił przetarg na "Modernizację nowo nabytych nieruchomości" czyli budynku Przemysłówki. Według zamówienia wykonawca miałby się zająć przebudową piętra 4, 5 i 6 według dokumentacji projektowej obejmującej etap I oraz piętra 7 według dokumentacji projektowej obejmującej etap II i uzyskania pozwolenia na ich użytkowanie wraz z niezbędnymi robotami na pozostałych kondygnacjach. Remontu ma doczekać się również piwnica, parter, piętro 1, 2, 3, 8 i 9. Miasto czeka na zgłoszenia do środy 26 czerwca.

Firma, która wygra przetarg będzie musiała przeprowadzić rozbiórkę ścian i stropów, wymienić instalacje elektryczne, gazowe czy wodno-kanalizacyjne. A do tego wymienić system oddymiania i przeciwpożarowy. Następnie wybudować nowe ściany działowe, położyć posadzki, nowe parapety, wymienić drzwi i okna. A to tylko niewielka część prac, które będzie musiał przeprowadzić wykonawca, bo roboty będzie znacznie więcej.

Jeżeli do przetargu zgłoszą się chętne firmy i uda się pozytywnie rozstrzygnąć postępowanie, to wykonawca będzie miał 12 miesięcy od dnia podpisania umowy na prace budowlane.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości