Wiadomości

Po weekendzie rusza remont Śląskiej

19 czerwca 2019, 17:12
fot. archiwum
We wtorek 25 czerwca wykonawca przebudowy ul. Śląskiej rozpocznie pierwsze prace. Na początek firma zajmie się odcinkiem od Wału Poprzecznego do pętli autobusowej.

Ulica Śląską zostanie przebudowana na odcinku około 1 kilometra od ul. Towarowej do ul. Wał Poprzeczny razem z pętlą autobusową. Przebudową drogi zajmuje się firma Infrakom z Kościana za kwotę 10 mln 790 tys. zł.

Już we wtorek 25 czerwca wykonawca przystąpi do pierwszego etapu robót, który obejmie odcinek od Wału Poprzecznego do pętli autobusowej. Na początek firma zajmie się frezowaniem nawierzchni. Po sfrezowaniu asfaltu ruch nadal będzie odbywał się po jezdni – zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 20 km/h. Natomiast w tym czasie prace prowadzone będą w poboczu i części jezdni oraz wykonana zostanie droga technologiczna umożliwiająca przejazd z ul. Śląskiej w kierunku pola golfowego.

Po wybudowaniu drogi technologicznej Wykonawca rozpocznie prace na całej jezdni a ruch odbywać się będzie po tymczasowej drodze. Wykonawca planuje zakończenie prac na tym odcinku do środy 31 lipca.

Co zostanie zrobione?

Firma Infrakom będzie musiała zająć się nie tylko remontem zniszczonej nawierzchni, ale również budową ścieżki rowerowej i ciągów pieszo-rowerowych. Ponadto prace obejmą przebudowę chodników i zjazdów, przebudowę wodociągu, budowę zjazdów oraz skrzyżowań wraz z przebudową istniejących skrzyżowań oraz odwodnienie jezdni.

Oprócz tego wykonawca zajmie się budową zatok autobusowych i miejsc postojowych, w tym miejsc postojowych dla autobusów na pętli autobusowej. Co istotne, na pętli autobusowej przy ul. Śląskiej pojawi się tablica systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, która będzie pokazywała w czasie rzeczywistym odjazd poszczególnych autobusów. Zostanie również ustawiony maszt na którym znajdzie się kamera monitoringu.

Na przebudowę całego odcinka wykonawca ma czas do 15 listopada 2019 roku. Co istotne, inwestycja musi zostać zrealizowana do końca tego roku z uwagi na rządowe dofinansowanie w wysokości 4 mln 288 tys. zł.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości