Wiadomości

Kiedy integracyjny plac zabaw zostanie ponownie otwarty?

18 czerwca 2019, 11:02, red
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
Od dwóch miesięcy integracyjny plac zabaw przy filharmonii w Gorzowie jest zamknięty. Wszystko przez usterki, które zagrażały bezpieczeństwu dzieci. Wykonawca miał się zająć naprawą w ramach gwarancji, jednak pomimo wyznaczenia dwóch terminów, wciąż tego nie zrobił.

Od 19 kwietnia integracyjny plac zabaw przy Filharmonii Gorzowskiej jest zamknięty. Wszystko przez usterki, które zostały wykryte i sprawiały, że było na nim po prostu niebezpiecznie. Chodziło m.in. o pękające liny, złe mocowania śrub czy problemy z nawierzchnią. Dlatego też urzędnicy podjęli decyzję o zamknięciu placu. Dzieci nacieszyły się z nowego miejsca zabaw dokładnie 12 dni.

Termin naprawy usterek w ramach gwarancji był dwukrotnie przekładany przez wykonawcę, czyli firmę Apis Polska z Jarosławca, która wybudowała plac zabaw za kwotę 595 689 zł.

Najpierw wszystkie usterki miały zostać usunięte do końca maja, następnie do 7 czerwca. Niestety jak się okazało, również ten termin nie został dotrzymany i plac zabaw jest wciąż zamknięty, co denerwuje dzieci i rodziców.

- Mamy już 18 czerwca, a plac zabaw przy filharmonii jest nadal zamknięty. Zgodnie z informacją z początku czerwca, usterki powinny zostać usunięte do 7 czerwca. Od zamknięcia placu tylko raz widziałem jak jacyś panowie prowadzili prace na placu, było to w maju. Od tamtego czasu nikogo już chyba nie było. Nie po to powstał ten plac, aby w wakacje stał zamknięty - napisał do redakcji portalu gorzowianin.com czytelnik Artur.

Jednak nie mamy dobrych wiadomości, bo nie wiadomo kiedy plac zabaw zostanie w ogóle ponownie otwarty dla dzieci. Wykonawca nie podał nowego terminu naprawy usterek.

- Plac zabaw będziemy mogli otworzyć, kiedy wykonawca usunie usterki zagrażające zdrowiu dzieci. Ponieważ nie wykonał tych prac w terminie, to będą naliczane mu kary umowne. Niestety data otwarcia placu jest uzależniona od wykonawcy, który nie podał nowego terminu usunięcia usterek. Oczywiście miastu zależy, aby stało się to jak najszybciej. Jednak bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem - tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości