Pociągi wracają na swoje trasy

14 czerwca 2019, 13:14, mk
Od jutra wszystkie połączenia z Gorzowa w kierunku Zbąszynka realizowane będą zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Przez kilka dni, ze względu na konieczność przebudowy przejazdów kolejowych na tej trasie funkcjonowała autobusowa komunikacja zastępcza.

Dla gorzowian to żadna nowość. Autobusy zamiast pociągu, to można powiedzieć, dla nas chleb powszedni. Wcześniej przez długi okres z dojazdu autobusem musieli korzystać pasażerowie poruszający się między Kostrzynem a Krzyżem. Po otwarciu wyremontowanej estakady kolejarze przenieśli się na trasę do Zbąszynka.

Zmiany w kursowaniu pociągów między Gorzowem Wielkopolskim a Zbąszynkiem były związane z planowanymi pracami na przejazdach kolejowo-drogowych, znajdujących się na tej linii. Modernizacja objęła przejazdy w Chociszewie Rogozińcu, Głębokich Międzyrzeckich, Deszcznie, Dąbrówce Wielkopolskiej i Brzozowcu Gorzowskim.

Remonty przejazdów dobiegają końca i już od soboty (15 czerwca 2019) wszystkie pociągi na tej trasie powinny już funkcjonować bez żadnego problemu. Dotyczy to zarówno połączeń regionalnych (Gorzów - Zielona Góra) w także dalekobieżnych. Z Gorzowa przez Zbąszynek i dalej przez Poznań prowadzi trasa pociągów uruchamianych przez Intercity, czyli TLK Warta oraz TLK Paderewski.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości