Co z lokalami na bulwarze?

13 czerwca 2019, 20:10
fot. archiwum
Od niedzieli 9 czerwca po estakadzie kolejowej jeżdżą pociągi, jednak to nie oznacza końca prac. Wykonawca wciąż zajmuje się remontem drugiego toru oraz nisz pod estakadą. Kiedy możemy zatem liczyć na ponowne otwarcie lokali w niszach na nadwarciańskich bulwarach?

Od maja 2017 roku w niszach na nadwarciańskich bulwarach nie działają lokale usługowe i gastronomiczne. Wszystko przez modernizację estakady kolejowej, która wciąż się oficjalnie nie zakończyła, chociaż w niedzielę 9 czerwca 2019 roku z gorzowskiego dworca odjechały pierwsze pociągu. Prace wciąż trwają na peronie drugim oraz w niszach, w których mieściły się lokale. Według najnowszych zapowiedzi, roboty na peronie zakończą się we wrześniu, czyli dokładnie rok po pierwotnym terminie.

A co z samymi niszami i kiedy będą mogli do nich wrócić najemcy? Według pierwotnych zapowiedzi PKP Polskich Linii Kolejowych prace w niszach miały zakończyć się 16 czerwca 2018 roku. Z kolei pod koniec roku zapowiadano, że lokale zostaną oddawane w styczniu 2019 roku. Tak się nie stało, a prace w niszach wciąż trwają, chociaż mamy już połowę czerwca.

Dlatego też wielu mieszkańców Gorzowa zastanawia się, kiedy będzie mogło wrócić do lokali na Bulwarze Wschodnim i Zachodnim, aby wypić kawę, piwo, zjeść dobry obiad czy po prostu pobawić się oraz czy wszyscy najemcy ponownie otworzą swoje lokale.

- Do końca czerwca będą trwały podstawowe prace w obrębie estakady. Natomiast na początku lipca, po zakończeniu tych prac rozpoczną się indywidualne rozmowy PKP PLK z poszczególnymi najemcami nisz. Zakładamy, że jeżeli nie będzie żadnych problemów technicznych, to najemcy będą mogli te lokale przejmować. Te osoby, które do tej pory prowadziły swoją działalność w niszach, dalej będą je wynajmowały – komentuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Jeżeli najemcy dostaną lokale jeszcze w lipcu, to i tak będą potrzebowali czasu na aranżację i wyposażenie pomieszczeń adekwatnie do swojej działalności. A to może oznaczać, że pierwsze lokale nie zostaną otwarte do końca wakacji.


Podziel się





Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x